بخوانید

 

آمار بازدید سایت

3016416
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
406
4895
8744
30700
89135
163691
3016416


IP شما:23.20.193.33
08 ارديبهشت 1395

نقدی بر نمایش «روزها در راه» به قلم حمیدرضا مهدوی مقدم

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌)

نمایش زیبای «روزها در راه» در تاریخ 7 اردیبهشت ماه 95 با همت امور فرهنگی مجتمع آموزش عالی شهرستان گناباد در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و باحضور جمع کثیری از دانشجویان آموزش عالی ، به روی صحنه رفت.

اگر چه در حوزه ی نقد نمایش روال بر نقد محتوایی و تکنیکی نمایش است و باید نمایش از لحاظ ساختار دراماتیکی مورد بحث قرار گیرد ، اما نگارنده مایل به ارائه ی دیدگاه های دیگری در حوزه اجرایی و جامعه شناسی هنر تئاتر است.

اجرای این نمایش اثبات کننده ی چند مدعاست که مایلم با فعالین فرهنگی به اشتراک گذاشته شود.

1-      فعالیت فرهنگی و ابزار هنر دستمایه ی بسیار قوی و مناسبی است که با بکارگیری این ابزار ، ادارات و موسسات دولتی – حتی اداراتی که فعالیتفرهنگی  در ساختار آنها لحاظ نشده – می توانند در جهت عملکرد خود از آن بهره جویند.

2-      چنانچه ضرورت و اهمیت فرهنگ و هنر درک شود، پتانسیل های نهفته میتواند به انرژی بزرگی از فعالیتها تبدیل گردد.در همین راستا لازم است از بذل توجه و عنایت دکتر نجاری ریاست محترم آموزش عالی شهرستان و تیم فرهنگی آنان تقدیر و تشکر بجا آورده شود.

3-      توجه به قشر بزرگ و فعال جامعه که همانا دانش آموزان و دانشجویان است باید در سرلوحه ی فعالیتهای فرهنگی و هنری قرار گیرد.

4-      توسعه ی فرهنگ تشکر به جای رفتارهای قابیلی در بین فعالین فرهنگی ،سیاسیون و نهادهای هم سو بسیار مهم است.چنانچه با هر فعالیتی برگزار کننده مورد لطف و حمایت قرار گیرد تفکر« کار نکنیم بی دردسرتر است » از بین مسئولین رخ بر بسته و شاهد شکوفایی روزافزون فعالیتهای فرهنگی خواهیم بود.

5-      نقد، انتقاد، پیشنهادهای آمرانه و سازنده باید جایگزین تخریب و تهدید گشته تا با بررسی سره و ناسره ها، آثار و تولیدات فرهنگی به بار بنشیند.

 

( 895 بازدید)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.