بخوانید

 

آمار بازدید سایت

3016371
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
361
4895
8699
30700
89090
163691
3016371


IP شما:23.20.193.33
29 آذر 1395

اصلاح بیش از حد درختان مساوی است با نابودی فضای سبز سطح شهر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

تعدادی از شهروندان با تماس با خبرنگار گناپا گلایه مندی خود را نسبت به اصلاح بیش از حد درختان سطح شهر گناباد اعلام نمودند.

به گزارش گناپا برخی از شهروندان در تماس با خبرنگار گناپا عنوان کردند؛ اداره برق جهت جلوگیری از برخورد درختان با کابل های برق اقدام به اصلاح بیش از حد درختان خیابان غفاری نموده است.  

یکی از شهروندان با اعتراض به این موضوع گفت: آیا راهکار دیگری به غیر از اصلاح درختان آن هم اصلاح بیش از حد درختان وجود ندارد؟!

در این خصوص رئیس اداره برق شهرستان گناباد در گفتگو با خبرنگار گناپا گفت: بنده از محل اصلاح درختان بازدید کردم و مورد خاصی در مورد اصلاح بیش از حد درختان وجود نداشت.

محمد بهشتی افزود: اصلاح درختان آن هم در فصل سرما نه تنها باعث آسیب به درختان نمی شود بلکه هرس درخت باعث رشد بیشتر آن می شود و ضمنا وقتی درخت در مسیر کابل برق باشد چه شاخه اصلی درخت باشد چه غیر اصلی باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: اگر درختان اصلاح نشوند ممکن است بر اثر تماس با کابل های برق دچار آتش سوزی و در نتیجه از بین رفتن کامل درخت شوند.

این مسئول تاکید کرد: هرچند که اداره برق قبل از اقدام به اصلاح درختان با شهرداری هماهنگی های لازم را انجام می دهد و بنا به تشخیص مسئولین فضای سبز شهرداری کارشناس فضای سبز میتواند از مراحل اصلاح درختان توسط اداره برق بازدید نماید.

رئیس اداره برق شهرستان گناباد در پاسخ به این سوال که آیا روشی دیگری برای جلوگیری از این مشکل وجود ندارد عنوان کرد: یکی از روش های دیگر به جز اصلاح درختان کابل کشی زمینی می باشد که اداره برق شهرستان این طرح را از قبل نیز آغاز کرده است، ولی با توجه کمبود اعتبارات نباید انتظار داشت تمام شهر در مدتی کوتاه به این روش کابل کشی شود.

بهشتی گفت: بخشی از خیابان ایثار ، بلوار طالقانی، خیابان امام خمینی و .. به روش کابل کشی زمینی انجام شده است.

وی اظهار داشت: شبکه برق رسانی شهرستان گناباد حدود 600 کیلومتر می باشد و اصلاح شبکه نقاط حادثه خیز، اعتبارات زیادی نیاز خواهد داشت و قطعا نمی شود اصلاح شبکه برق کل نقاط حادثه خیز شهرستان را در ظرف مدت 2 سال انجام داد. 

در حالیکه رشد درختان در آب و هوای کویری معمولا بسیار کند است و برخی از نهاد ها مانند اداره برق جهت جلوگیری از برخورد شاخه درختان با کابل های برق و شهرداری ها جهت بیشتر کردن دید مغازه ها اقدام به اصلاح بیش از حد درختان می نمایند، از طرفی انتظار می رود وقتی که کانون هایی مانند کانون توسعه اندیشان در گناباد فعالیت خود را در راستای حفظ فضای سبز و توسعه شهرستان آغاز نموده اند مسئولین در جلسات تصمیم گیری اصلاح فضای سبز از اعضای این کانون جهت ارائه نظرات و ایده ها دعوت به عمل آورند.

امیدواریم همانطور که مسئولین اداره برق در راستای دریافت بدهی از مشترکین و نهاد ها اقدام به قطع برق می نمایند در این امر هم پیش قدم شوند وبا استفاده از روکش کابل و یا کابل زیر زمینی از نابودی فضای سبز و درختان سطح شهر جلوگیری نمایند.

شایان ذکر است زمانی مسئول فضای سبز شهرداری گناباد هر گونه پاسخگویی در این مورد را منوط به ارائه درخواست به روابط عمومی شهرداری اعلام کرد.

( 434 بازدید)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.