بخوانید

 

آمار بازدید سایت

3016363
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
353
4895
8691
30700
89082
163691
3016363


IP شما:23.20.193.33
06 مهر 1395

آیا رئیس جمهور به گناباد می آید؟!

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌)

یادداشت سردبیر مژده گناباد در شماره 121 این دوهفته نامه؛ آیا رئیس جمهور به گناباد می آید؟!

 

ثبت جهانی قنات قصبه مهمترین خبر تابستان امسال بود، مسئله ای که سال هاست مورد پیگیری سازمان میراث فرهنگی و دیگر مسئولین شهرستان است و حاشیه هایی هم داشت که مهمترین مسئله حریم قنات و محدودیت هایش بود که به هر حال همه اش ختم به خیر شد و در نهایت با ثبت جهانی قنات قصبه در فهرست جهانی یونسکو این حرف و حدیث ها تمام شد. اما آنچه بعد از ثبت برای شهرستان مهم شده مسئله برگزاری جشن ثبت جهانی قنات ها به صورت ملی در گناباد است که مسئولین سازمان میراث فرهنگی کشور قولش را داده اند طوریکه ابتدا قرار بود این جشن اوایل مهر ماه و قبل از آغاز محرم برگزار شود اما به هر حال وقت آنقدر نبود که بشود جشن آبرومند و در خوری به این زودی برگزار کرد برای همین هم شنیده ها حاکی از آن است که این جشن به بعد از ماه های محرم و صفر موکول شده که البته خیلی هم خوب است چرا که هر چه برنامه ریزی و مقدمات و تدارکات بیشتر، حاصل کار بهتر و آبرومندتر خواهد بود اما مشکل اینجاست که هر روز مسئولین سازمان میراث فرهنگی خبر برگزاری جشن ملی را در یک جایی می دهند و این وسط معلوم نیست قولی که به گناباد داده اند پس چه خواهد شد. ضمن آنکه بودجه ی مورد نظر هم با توجه به هزینه های چنین جشن هایی به هیچ عنوان مبلغ قابل توجهی که بتواند جوابگوی هزینه های لازم برای یک جشن ملی باشد نیست و این وسط مسئولین شهرستان که می خواهند هر طور شده با همین بودجه ی ناچیز سر و ته قضیه را ببندند بدون اینکه از خود پرسیده باشند جشن برگزار کنیم که چه بشود؟؟

اصلن آیا برگزار کردن یک جشن به صرف اینکه بگویند گناباد جشن ملی قنات برگزار کرد، با یک بودجه ناچیز چه سود و آورده ای برای گناباد دارد؟ اگر قرار است این جشن با بودجه و امکانات یک جشن محلی برگزار شود؟!!

واضح است که اگر گنابادی ها خوشحالند که قرار است جشن ملی قنات در این شهر برگزار شود انتظارات ملی هم از این موضوع دارند که  برای مثال بودجه ملی برایش در نظر گرفته شود، رسانه ها ی ملی در موردش حرف بزنند و آدم های ملی به خاطرش به شهرستان بیایند و در آخر هم آورده ای که برای گناباد بماند حداقل به اندازه ی ساخت یک میدان با نماد قنات و بازسازی بلوار منتهی به قنات، وگرنه جشن گرفتن با برنامه های تکراری و آدم های تکراری اگر دل کسی را نشکنددر حالت خوشبینانه جز  یک عصر بانشاط چیز دیگری برای گنابادی ها نخواهد داشت.

زهرا عارفی سردبیر مژده گناباد

( 916 بازدید)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.