بخوانید

 

آمار بازدید سایت

3016317
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
307
4895
8645
30700
89036
163691
3016317


IP شما:23.20.193.33
18 دی 1395

تغییر نام خیابان آیت الله غفاری چه نفعی به حال من و شما دارد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌)

همزمان تایید نهایی تغییر نام خیابان آیت الله غفاری به شریعت عده ای از همشهریان با حضور در دفتر امام جمعه محترم گناباد اعتراض خود را به این موضوع اعلام نمودند.

این جمع معترض دلیل مخالفت با تغییر نام خیابان آیت ال.. غفاری گناباد را بی احترامی به جایگاه شهیدان عنوان کردند و .. ، شاید به اندازه کافی از جزئیات این ماجرا مطلع باشید و نوشتن بیشتر در این مورد تکراری باشد.

قبل از شروع، در این یادداشت فقط به حساسیت مردم پرداخته می شود و نه عملکرد مسئولین

به گفته محمدعلی نبی پور فرماندار گناباد حساسیت مردم جای خوشحالی دارد چراکه این حساسیت نشان می دهد، مردم نسبت به موضوعات شهر بی تفاوت نیستند. این صحبت فرماندار از نگاه اول کاملا درست و منطقی است اما اگر نگاهی به بسیاری از پروژه های مهم نیمه تمام شهرستان داشته باشیم متوجه می شویم حساسیت مردم همیشگی نیست و یا همیشه بروز داده نمی شود.

منطقه ویژه اقتصادی ، فرودگاه ، راه آهن را می توان جزء پروژه های مهم شهرستان قرار داد که در سال های اخیر هر بار شایعاتی (هر چند بی اساس) در خصوص جابجایی و بی نصیب ماندن گناباد از این پروژه های مهم شنیده می شود!

مجتمع فرهنگی هنری گناباد که پس از حدود ده سال با حضور معاون وزیر ارشاد افتتاح شد ولی همچنان از تجهیز آن خبری نیست و حتی گفته می شود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نظر دارد برای رفع کمبودهای سالن کنفرانس یکی از شهرستان ها، صندلی های سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی هنری گناباد را جابجا کند.

قنات قصبه گناباد؛ با پیگیری های مسئولین بالاخره قنات قصبه گناباد جهانی شد و بنا شد جشن جهانی شدن قنات های ایران در گناباد برگزار شود که هر بار به تاخیر افتاد!

و و و چندین و چند پروژه دیگر که اگر خواسته باشم در این یادداشت به تمام پروژه های نیمه تمام شهرستان بپردازم موج منفی و نا امیدی ایجاد می کند.  

ولی یک کلام اگر از نگاه کلی دقت کنیم حساسیتی که از نظر فرماندار شهرستان گناباد خوشحال کننده است در بسیاری از این پروژه های نیمه تمام دیده نمی شود،هر چند که در مورد اخیر هم بیشتر رنگ و بوی سیاسی گروهی و جناحی یا حتا رقابتی به مشام میرسد تا حساسیتی سازنده و مورد اشاره فرماندار محترم، در این شهرستان شهروندان در خصوص پروژه های مهم هیچ اظهار نظری بیان نمی کنند و به ندرت دیده شده برای از دست رفتن موقعیتی که زندگی و اقتصاد مردم کل شهرستان را متحول می کرد این حساسیت بیان شود، 

حمید بنایی نماینده مردم شهرستان گناباد نیز در ابتدای کار هم به نتیجه رسید که مردم و مسئولین شهرستان مطالبه گر نیستند، و این موضوع مهر تاییدی بر بی اهمیتی شهروندان به موضوعات مهم شهرستان است.

در پایان همشهریان عزیز؛ اگر توسعه شهرستان برایتان مهم است بهتر است به جای اعتراض به موضوعات کوچکی مانند تغییر نام یک خیابان به اهداف بزرگ فکر کنید... فرود و پرواز هواپیما ، شهری توریستی پر از گردشگر و کسب درآمد، عبور قطار و شهرک صنعتی فعال و هرچیزی که به نظر شما باعث توسعه شهرمان است، بیایید در این خصوص حساسیت نشان دهیم...

در طول چند سال اخیر وزیر ، معاون وزیران و مسئولین کشوری و استانی زیادی به گناباد سفر کردند، آیا شد برای توسعه شهرمان گلایه مندی خود را به صورت محترمانه نسبت به پروژه های نیمه تمام ابراز کنیم؟؟!!

 علی گلریز

گفتنی است بر اساس تایید شورای نامگذاری شهرستان و انجام مراحل قانونی مقرر شده است که نام خیابان آیت اله غفاری به نام آیت اله شریعت (نام قبلی خود) تغییر کند و یکی از خیابان های دیگر شهر به نام آیت اله غفاری نامگذاری شود.

( 1531 بازدید)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.