بخوانید

 

آمار بازدید سایت

3016389
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
379
4895
8717
30700
89108
163691
3016389


IP شما:23.20.193.33
25 مهر 1395

توصیه هواشناسی استان به کشاورزان و دامداران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

اداره کل هواشناسی استان خرسان رضوی با توجه به سرد شدن هوا طی روزهای آینده به کشاورزان و دامداران توصیه کرد نسبت به دمای محیط اقدامات لازم را به عمل آوردند.

 

به گزارش گناپا طبق تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌هاي هواشناسی از اواخر وقت روز گذشته با عبور سامانه ای ناپایدار همراه با گسترش جریانات شمالی در سطح استان باعث افزایش شدت وزش باد، همچنین افزایش ابرناکی، بارش های پراکنده و از روز سه شنبه موجب کاهش قابل ملاحظه دما در سطح استان خواهد شد.

بر این اساس با نفوذ این سیستم بر شدت وزش باد درسطح استان افزوده شده بطوریکه در روزهای دوشنبه و سه شنبه در غالب نقاط (مخصوصا نوار شرقی و نیمه جنوبی) وزش باد گاهی شدید خواهد بود.

امروز دما در سطح استان افزایش خواهد داشت اما طی فردا از گرمای هوا کاسته می شود از اواخر وقت دوشنبه کاهش قابل ملاحظه دما در سطح استان حادث بطوریکه از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی به کمتر از صفر درجه سانتی گراد خواهد رسید.

بارش های پراکنده طی این مدت در نقاط مختلف استان پیش بینی شده است.

 از روز سه شنبه تا پایان هفته جاری در محورهای کوهستانی و نواحی مستعد استان تشکیل مه کاهش دید افقی را در پی خواهد داشت.

از اینرو با توجه به موارد ذکر شده فوق (بویژه کاهش قابل ملاحظه دما) توصیه می گردد، گلخانه ها، مرغ داری ها و دامداری ها نسبت به تنظیم دمای محیط، همچنین کشاورزان (خصوصا صیفی کاران) جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند.

( 548 بازدید)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.