بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5719100
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
243
5606
31844
31844
74841
129969
5719100


IP شما:34.203.28.212
19 دی 1396

تورهای گردشگری "کویرنوردی" در گناباد راه‌اندازی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

رئیس میراث فرهنگی شهرستان گناباد گفت: تورهای گردشگری "کویرنوردی" در گناباد راه‌اندازی شده است.

علیرضا شناسایی اظهار داشت: در حوزه صنایع دستی شهرستان گناباد در صنایع سفالگری، حوله‌بافی، صنایع چوبی و دیگر صنایع دستی فعالیت می‌کند. در حوزه صنایع دستی بیشترین تاکید بر روی صنایع سفالی و پارچه‌بافی است که در حوزه سفال‌گری نوآوری ویژه‌ای در این شهرستان اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: نوآوری انجام شده در سفالگری اجرای میناکاری بر روی سفال و استفاده از طرح سنتی این شهرستان است. نزدیک به 300 میلیون تومان تسهیلات به مشاغل خانگی پرداخت و در نیمه ابتدایی سال 96 در بخش صنایع دستی به 65 نفر آموزش داده شده است.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان گناباد گفت: از دیگر اقدامات در حوزه صنایع دستی ایجاد بازارچه دائمی و موقت در این شهرستان است که این اقدام در راستای فروش صنایع دستی انجام گرفته است.

شناسایی با بیان اینکه در 6 ماهه ابتدایی امسال برای حدود 65 نفر در رشته‌های سفالگری، پارچه‌بافی و صنایع چوبی اشتغال ایجاد شده اظهار داشت: در حال حاضر 5 اقامتگاه بوم‌گردی در گناباد فعالیت می‌کنند که 4 اقامتگاه در روستای ریاب و یکی دیگر در نزدیکی قنات قصبه فعالیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: روستای ریاب از روستای هدف گردشگری این شهرستان است که در نوروز امسال حدود 18 هزار نفر بازدید کننده داشته و به‌صورت ماهانه حداقل هزار نفر بازدید کننده دارد و شاهد حضور گردشگرانی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، هندوستان و آلمان نیز در این روستا هستیم.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان گناباد گفت: از 200 اثر تاریخی شهرستان گناباد 147 اثر آن ثبت ملی شده‌اند و با توجه به اینکه بودجه در سال‌های 95 و 96 به‌صورت کامل تخصیص داده نشده‌ در ارتباط با مرمت آثار تاریخی اقدام اساسی صورت نگرفته و در حال حاضر نیز با توجه به اعتبارات سال 95 مرمت برخی آثار را در دستور کار داریم.

شناسایی بیان کرد: در راستای مرمت اقداماتی با مشارکت مردم و دهیاری‌های انجام شده و بیش از 10 بنای تاریخی مرمت شده و اقداماتی دیگر نظیر استحکام‌بخشی قنات قصبه انجام شده؛ در حال حاضر طرح روستای "ریاب" را در برنامه داریم و طرح‌های همچون تورهای گردشگری کویرنوردی را راه‌اندازی کرده‌ایم. تسنیم

( 482 بازدید)

نظرات منتشر شده (2) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (2)

 • یک (((شهروند)))

  1. بانک ها کار اعطای تسهیلات را انجام میدهند، و سازمان تنها معرفی هنرمندان را به بانک بر عهده دارد و و شرایط هم با وام های آزاد تفاوتی ندارد و داشتن کفش های آهنین لازمه گرفتن آن است.( وام محدود، 1 ضامن کارمند و یک ضامن بازاری و بالای چهار درصد). لینک سامانه ثبت نام مشاغل خانگی کشور جهت اطلاع از شرایط و مراحل درخواست:
  http://www.mashaghelkhanegi.ir

  2. بر اساس سر شماری سال 1395 جمعیت شهرستان حدود 50 هزار نفر محاسبه شده است. فرهنگ سازی ، جذب و آموزش 65 نفر هنرمند از جمعیت 50000 نفری و اینکه بیشترین فعالیت آموزشگاه صنایع دستی شهرستان در سه ماهه اوقات فراغت هست و کار آموزان هم اکثراً دانش آموز و دانشجو هستند ومشخصا تعداد کمی از آنها با هدف اشتغال و فعالیت در این کلاسها شرکت کرده اند چندان فضیلتی ندارد و نیازمند بازنگری است.
  لینک فایل سرشماری سال 1396 شهرستان گناباد از سایت مرکز ملی آمار ایران:
  https://goo.gl/Cbgp6b
  3. منظور دوست بزرگوار از بازارچه دائمی چیست؟، طبق دستور العمل منتشر شده در آدرس اینترنتی زیر از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، بازارچه های دائمی باید 30 غرفه داشته باشند که در آن صنایع دستی متنوعی به معرض نمایش و فروش گذاشته شوند. شاید منظور ریاست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان همان فروشگاهی است که در مجاورت آموزشگاه صنایع دستی شهرستان قرار گرفته و به غیر از سفال صنایع دیگری را برای فروش ارائه نمی دهد (از کیفیت و تنوع کارها بگزریم).
  * لینک دستوالعمل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی:
  https://goo.gl/e5Xin4
  4. طبق خبر منتشر شده از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در محدوده شهرستان گناباد تنها 5 اقامتگاه بومگردی دارای مجوز و فعال هستند، بین آمار سازمان مربوطه و بیانات مدیریت اداره مربوطه 1 اقامتگاه فاصله است. لینک اقامتگاه های معتبر و معرفی شده شهرستان از سوی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی:
  http://tourism.razavichto.ir/boomgardi.aspx
  5. با وجود نبودن امکان بازدید همه روزه قنات قصبه گناباد آمار بیان شده از سوی ایشان چندان قابل قبول نیست.

 • یک (((شهروند)))

  * آیا با وجود ثبت 126 اثر در فهرست آثار ملی به نگهداری، خفاظت و مرمت و پژوهش این توجهی شده است و وضعیت مناسبی دارند؟
  * آیا مرمت قنات قصبه به عنوان اثری شاخص و با اهمیت در حوزه فرهنگی،تاریخی و اقتصادی را فرد یا گروهی متخصص انجام می دهد؟
  * با وجود نبودن امکان بازدید همه روزه قنات قصبه گناباد آیا آمار بیان شده از سوی ریاست میراث فرهنگی شهرستان گناباد آمار دقیقی است و می توان به عنوان طرحی آماری و پژوهشی آن را به کار برد و استناد کرد؟
  * آیا اقامتگاه های بوم گردی شهرستان از استانداردهای کافی برخوردارند؟
  * با توجه به آمار منتشر شده و مزایایی چون اعطای گواهینامه های معتبر کشوری و وام های بانکی دلایل عدم استقبال عموم وهنر مندان از دوره های آموزشی چست؟
  * دلایل عدم استقبال هنرمندان و فعالان در حوزه صنایع دستی شهرستان از بازارچه های صنایع دستی دائمی و موقت چیست؟
  * آیا بهتر نیست اداره میراث فرهنگی شهرستان گناباد در طرح های آماری خود دقت بیشتری داته باشد؟

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.