بخوانید

 

آمار بازدید سایت

4667014
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
4568
5855
9876
28732
72256
140262
4667014

پیش بینی امروز
5424


IP شما:54.198.3.15
04 مرداد 1396

سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

رئیس میراث فرهنگی گناباد در خصوص سفال گناباد گفت: سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش گناپا؛ علیرضا شناسایی ادامه داد: دو کار باید همزمان انجام شود هم وضعیت موجود سامان‌دهی شود و هم تمهیداتی برای ایجاد یک بازارچه دائمی سفال فراهم شود.

فرماندار گناباد گفت: اداره میراث فرهنگی گناباد باید با گسترش انجمن‌های میراث فرهنگی در روستاها زمینه مشارکت مردم را در خصوص حفظ میراث فرهنگی فراهم کند.

وی با بیان اینکه در گناباد 140 اثر ثبت شده وجود دارد گفت: با ثبت جهانی قنات قصبه گناباد اهمیت شهرستان گناباد در بحث گردشگری برجسته‌تر شده است.

عضو شورای شهر گناباد نیز در ادامه این جلسه گفت: قبل از اینکه به فکر سامان‌دهی بازارچه سفال باشیم باید به فکر تولید باشیم

علیرضا رفیع ادامه داد: در حال حاضر تولید سفال گناباد دچار مشکل است و کارگاه‌های سفال تبدیل به مکان‌های عرضه ظروف چینی شده است.

یکی از فعالان عرصه تولید سفال نیز در ادامه گفت: تولید سفال در گناباد که روزی مهد سفال جهان بوده است در وضعیت خوبی قرار ندارد.

هادی توسلی ادامه داد: متاسفانه در گناباد هر کسی بیشتر کار کند بیشتر توسط دستگاه‌های اداری اذیت می‌شود.

وی گفت: من تمام توانم را روی تولید و کار روی سفال گذاشته‌ام اما بیشتر ازهمه از سوی اداره مالیات بیمه و بهداشت دچار مشکل شده‌ام.

وی بابیان اینکه اگر به آموزش و هنر سفال در گناباد توجه شود قابلیت صادرات نیز دارد، ادامه داد: متاسفانه فنی حرفه ای گناباد کارت. آموزش سفال برای کار آموزان خود صادر می کند آنها نیز یک وام می گیرند و خودشان را در دام وام قرض می اندازند و متاسفانه این امر منجر به اشتغال و تولید نشده است

شهردار گناباد نیز گفت: حفظ وضعیت موجود بازار سفال و به‌سازی مسیر کارگاه‌های تولید سفال‌مند گناباد از اهمیت بیشتری بر خوردار است.

علی تقوی اضافه کرد: شهرداری گناباد در خصوص در اختیار گذاشتن مصالح می‌تواند همکاری داشته باشد.

مصطفی یوسفی دهیار روستای‌ مند که بیشتر فعالان عرصه سفال از این روستا می‌باشند نیز گفت: شورا و روستای مند می‌تواند مسوولیت اجرای به‌سازی وضعیت موجود کارگاه‌های سفال گناباد را برعهده بگیرد.

( 390 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (1)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.