بخوانید

 

آمار بازدید سایت

6452321
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
5456
4258
23845
31134
132228
142435
6452321

پیش بینی امروز
5160


IP شما:107.23.37.199
15 اسفند 1397

ثبت یک روز در تقویم ایران به نام گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

مدرس و عضو انجمن خوشنویسان ایران گفت: باید یک روز در تقویم ایران به نام گناباد و خواجه اختیار منشی‌گنابادی چهرهٔ نامدار تعلیق تاریخ ایران ثبت شود.

غفور اسکندری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در ایذه درباره کنگره ملی خواجه اختیارمنشی گنابادی که نهم اسفند در گناباد برگزار شد، اظهار کرد: استاد حسین فیض‌آبادی خوشنویس خط شکسته و تعلیق در کنار دیگر خوشنویسان و استادان هنر اقدام به برگزاری کارگاه خط تعلیق کردند.

 

وی افزود: از کارهای مهم این کنگره برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و ارائه آثار تعلیق خواجه اختیارمنشی گنابادی و تنی چند از خوشنویسان ایران بود.

 

مدرس و عضو انجمن خوشنویسان ایران گفت: در این کنگره با رویکرد فرهنگی هنری و بزرگداشت خواجه اختیارمنشی گنابادی از تندیس خواجه اختیارمنشی پرده‌برداری و تمبر یادبود این چهره نامدار خوشنویسی امضا شد.

 

اسکندری تصریح کرد: کنگره تعلیق کار بزرگی بود که از سوی خوشنویسان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد اتفاق افتاد و میدان و بلواری نیز به نام خواجه اختیار منشی گنابادی نامگذاری و تندیس این خطاط نامدار ایرانی هم پس از رونمایی در ابتدای بلواری که مزین به نام اوست، نصب شد.

 

مدرس و عضو انجمن خوشنویسان ایران اظهار کرد: در کنگره ملی تعلیق، بزرگانی چون امیراحمد فلسفی، حمیدرضا قلیچ‌خانی، حسین فیض‌آبادی، حجت امانی، پروانه طاهری‌موسوی و جمعی از فرهنگ‌مداران و اهالی هنر حضور داشتند.

 

اسکندری تأکید کرد: باید یک روز در تقویم ایران به نام گناباد و خواجه اختیار منشی‌گنابادی چهره نامدار تعلیق تاریخ ایران ثبت شود.

 

وی افزود: خط تعلیق را به‌طور رسمی سال ۱۳۸۵ در شاهین‌شهر آغاز کردم و حس بسیار خوبی نسبت به این شهر و استان هنرپرور اصفهان دارم.

 

به گزارش آنا در این کنگره ملی، غفور اسکندری از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه و مدرس و عضو انجمن خوش‌نویسان ایران به همراه استاد حسین فیض‌آبادی خوش‌نویس خط شکسته و تعلیق در کنار دیگر خوش‌نویسان و استادان هنر اقدام به برگزاری کارگاه خط تعلیق کردند.

 

 

( 439 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (1) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.