بخوانید

 

آمار بازدید سایت

4430586
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
2601
4560
35236
35236
129016
139344
4430586

پیش بینی امروز
4368


IP شما:54.198.119.26
11 آذر 1395

گزارش سفر وزیر راه و شهرسازی به گناباد + تصاویر (تکمیلی)

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌)

همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان گناباد ، 10 کیلومتر راه از باند دوم مسیر بین شهری با اعتبار 90 میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

به گزارش گناپا؛ عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز با حضور در شهرستان گناباد ، باند دوم محور گناباد به مهنه و مشهد در حوزه این شهرستان به طول 10 کیلومتر افتتاح کرد.

وزیر راه و شهرسازی در جلسه ویدئوکنفرانس با بیان اینکه ما در شرایط بسیار سختی از لحاظ اقتصادی هستیم ، اظهار کرد: در عین حال در یک موقعیت امیدوارکننده ای نیز هستیم ولی این بستگی به چگونگی مدیریت ما در کشور دارد.

عباس احمد آخوندی با اشاره به اینکه سخت ترین دوران مالی کشور همین دوران است ، گفت: ما در سال 95 از لحاظ تخصیص منابع عمرانی وضعیت بسیار سختی داشته ایم و اگر پیشرفتی هم داریم از طریق انتشار اوراق بدهی و اسناد خزانه است.

وی ادامه داد: آنچه مایه امیدواری ما است گشایش های عمومی است که در کشور در حال انجام است و اینکه ما از این گشایش های عمومی چگونه استفاده بکنیم مهم است.

آخوندی اضافه کرد: باید بتوانیم از طریق تجارت و مبادلات بین المللی درآمد کشور را افزایش داده و برای این باید راه های هوایی ، زمینی و دریایی را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه ثروت ملی از طریق تعامل و تجارت جهانی افزایش پیدا می کند ، بیان کرد: نکته مهم این است که ما چگونه ثروت ملی را افزایش دهیم؛ بنابراین هدف گذاری ما افزایش سهم ملی ایران از تجارت بین المللی است که همه ما چه در دولت ، مجلس و یا بخش خصوصی باید توجه ویژه به آن داشته باشیم.

وی همچنین گفت: تمامی محور گناباد به مشهد دوبانده شده و فقط حد فاصل گناباد به مهنه به طول 35 کیلومتر مانده بود که 10 کیلومتر آن امروز به بهره برداری رسید و 10 کیلومتر دیگر نیز عملیات آن آغاز و 15 کیلومتر باقیمانده نیز دستور برگزاری مناقصه داده شد و امیدواریم کل مسیر باقی مانده را در سال آتی به نتیجه برسانیم و دغدغه قدیمی مردم را مرتفع کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: خوشبختانه عملیات این 10 کیلومتر با سرعت بسیار خوبی ظرف مدت 9 ماه به بهره برداری رسید و امیدواریم بتوانیم با همین سرعت 10 کیلومتر بعدی را نیز به اتمام برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص فرودگاه گناباد نیز گفت: تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال جهت این فرودگاه هزینه شده و بنده معتقد به وجود فرودگاه های کوچک جهت توسعه مناطق هستم و این نیازمند بازسازی ساختار نظام هوایی کشور است که آن یک مقدار زمان بر می باشد.

گفتنی است وزیر راه شهرسازی در ابتدای ورود به شهرستان از قطعه سوم مسیر گناباد به مهنه و مشهد به طول 10 کیلومتر بازدید و سپس قطعه دوم مسیر 10 کیلومتری باند دوم این مسیر را افتتاح کرد.

در ادامه آخوندی از پروژه فرودگاه گناباد بازدید کرد و پس از آن برای ادای احترام به شهدای شهر گناباد بر مزار شهیدان این شهر حاضر شد.

در پایان در جلسه ویدئو کنفرانسی و رئیس جهمور حسن روحانی در مشهد به همراه افتتاح پروژه های عمرانی دیگر در سطح کشور پروژه مذکور افتتاح گردید.

شایان ذکر است جلسه ویدئو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی و رئیس جهمور حسن روحانی به صورت زنده از شبکه خبر نیز پخش شد.

 فرودگاه و راه آهن نقش مؤثری در توسعه گناباد دارد

فرماندار گناباد گفت: زیرساخت‌هایی مانند فرودگاه و راه آهن نقش مؤثری در توسعه گناباد دارد.

محمدعلی نبی پور امروز، 11 آذرماه در مراسم افتتاح همزمان 16 کیلومتر راه بین شهری خراسان‌رضوی با حضور وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب اظهار کرد: گناباد دارای 6 هزار کیلومتر وسعت و حدود هزار کیلومتر جاده، جنوبی‌ترین شهرستان خراسان‌رضوی است.

وی با بیان اینکه این شهرستان مدخل ورودی استان های شرق، غرب و جنوب کشور است، ادامه داد: همین موضوع باعث شده گناباد دارای موقعیت خاص جغرافیایی باشد و از دیرباز تأثیرگذاری بسیار مستقیمی روی توسعه شهرستان و مناطق اطراف آن دارد.

نبی‌پور افزود: عمده حوزه تولیدات، کشاورزی، صنایع و معادن بوده و خوشبختانه در سال های اخیر ، این شهرستان در حوزه صنایع و معادن پیشرفت ها قابل توجهی داشته است.

فرماندار گناباد با بیان اینکه تأکید ما بر توسعه صنایع، معادن و گردشگری است، عنوان کرد: حدود دو دهه خشکسالی مشکلات زیادی در خصوص اشتغال و علی الخصوص کشاورزی در منطقه ایجاد کرده است.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: حدود 50 کیلومتر تا خط ریل فاصله داریم و اگر ریل تا این شهرستان کشیده شود برای توسعه معادن و صنایع بسیار مؤثر خواهد بود.

نبی پور همچنین گفت: جاده ها نقش موثری در توسعه گناباد دارد به گونه ای که چند مسیر ورودی و خروجی شهرستان در این خصوص نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی درخصوص مشکلات حوزه شهرسازی گناباد نیز اضافه کرد: شهر گناباد یکی از بزرگترین شهرها از لحاظ وسعت به جمعیت است و مشکلات زیادی برای شهرداری و خدمات دهی آنان ایجاد کرده است.

فرماندار گناباد با بیان اینکه طرح تفصیلی گناباد نیازمند بازنگری است، تصریح کرد: شهرهای بیدخت و کاخک در عین حالی که از لحاظ قدمت جزء شهرهای قدیمی هستند اما خشکسالی، مشکلات جدی برای فضای سبز و بودجه شهرداری های گناباد، کاخک و بیدخت ایجاد کرده است.

در ادامه حمید بنایی، نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شرق کشور از راه آهن محروم است و تمامی شهرستان های شرقی کشور متقاضی ریل راه آهن هستند.

بنایی در خصوص فرودگاه گناباد نیز بیان کرد: طی چندین سال گذشته حدود ۷۰۰ هکتار از اراضی مردم برای احداث فرودگاه تملک شده و در حال حاضر ۶۵ درصد باند فرودگاه انجام و ترمینال فرودگاه نیز در مرحله نصب اسکلت است.

وی افزود: پیمانکار پروژه فرودگاه، 60 میلیارد ریال طلب کاری دارد و خواسته ما از وزارت راه و شهرسازی پرداخت این میزان طلب کاری است.

( 1493 بازدید)

تصاویر

نظرات منتشر شده (16) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

 • عمو رضا

  بهتر نیست بعد از ساخت هر یک کیلومتر یک افتتاحیه برگزار کنید ؟ بعد بگید ما 45 طرح راه سازی افتتاح کردیم؟ادم خندش میگیره

 • مسعود

  خدا بیامرزه اموات اونیکه کاراش رو انجام داد
  هر چند دیگه مسئول نیست

 • *

  برای این بزرگگگگگگگگگ راه گاو کم بود باید یک شتر قربانی می کردند._

 • رب

  گناباد دارای موثقعیت ویژه بود تا قبل اینکه قطار و جاده رو از بجستان ببرند.....

 • امید

  سلام
  ضمن خدا قوت که بالاخره روزنه امیدی پیدا شد.متاسفانه بسیاری از مشکلات گناباد ناشی از عدم پیگیری خود گنابادی هاست.مثلا در 35 کیلومتر گناباد تا کال شور تابلوهای راهنما نصب نشده و هیچ فرد یا مسئولی پیگیر آن نیست. وقتی ما توان پیگیری و گرفتن حق خود در مسایل کوچک نیستیم پس ...

 • عباسعلی

  به آقای بنایی بگویید زمان عکس انداختن و خود را در میان مردم نشان دادن دیری تمام شده هنگام کار است برادر.

 • علی

  سلام بر گناپا
  بلاخره انتظار به سر رسید و وزیر راه به گناباد تشریف آوردند.جای شکرش باقی است .
  از ورامین

 • سید

  در پاسخ به: علی

  عزیز دل برادر از ولایت ورامین.این جناب وزیر با 75 امضا رفتن برای استیضاح.علت این که اومدن گناباد هم بدست اوردن دل جناب بنایی بود وگرنه ده کیلومتر اسفالت از کی تا به حال نیازمند افتتاح وزرای کشور است!

 • مجید

  واقعا دستاورذ این سفر چی بود البته بجز گرفتن عکس سلفی بعضیا با وزیر ..............

 • امیر

  باسلام
  ضمن تشکر از زحمات همه عزیزان ولی جناب نماینده بهتره به جای عکس گرفتن های متعدد با وزرا کمی هم به فکر طرح های متعددی که روی زمین مانده باشند مثلا فرودگاه چی شد؟ روشنایی جاده از پلیس راه به بیدخت به کجا رسید؟

 • ذوق نزده

  واقعا ادم متاسف می شود بعد از 40 سال از انقلاب 10 کیلومتر راه افتتاح شده باید گاو بکشیم که وزیر امده است ایا هرگز فکر کردید اینها از وظایف هر دولتی است که راههای مواصلاتی را اسفالت کند اقایان باید از ملت عذر خواهی کنند که چرا تابحال فکری نکردند چه این دولت چه دولت های قبل ایا ما باید برای مطالبات خودمان سر ره وزیر گاو بکشیم چندین استان از این جاده استفاده می کنند میلیونها نفر تردد می کنند اگر وزیر راه و شهرسازی جاده در ست نکند چه وظیفه ای دارد البته باید از کسانی که زحمت میکشند تشکر کرد ولی وظایف افراد و دستگاهها را فراموش نکنیم و خودمان را خیلی ذوق زده نشان ندهیم این گاو و گوسفند و شترو ... را باید از مراسم حذف کنیم اینها افراد را مغرور می کند و سبب می شود برای انجام وظیفه به مردم منت بگذارند

 • soh

  خسته نباشید جناب مهندس بنایی عزیز.
  انشاا... شاهد قدم های بعدیتان در راستای پیشرفت هر چه بیشتر دیارمان باشیم.
  به امید گنابادی آباد

 • رضا

  ظاهرا فقط به گناباد که میرسد بودجه کم می آورند. مسیر قاین تا بیرجند را بروید تا ببینید با چه سرعتی آن هم سه شیفت! در دل کوه کار می کنند. چرا آنجا کسی صحبت از کم شدن اعتبار نمیزند.!؟

 • همشهری

  جناب بنایی خوبه که اطلاع داشته باشین اعتبار و عملیات اجرایی این پروژه مربوط به دوره شما نیست و یک پروژه ملی است ودوران شما هنوز ثمره ای از شعار های انتخاباتی نیست شما بهتره بجای سلفی گرفتن تا پایان دوره ، قدمی یا طرحی نو واسه شهرستان ارائه بدین که به نام شما ثبت شود یا حداقل طرح های نیمه تمام که تا الان باز مونده رو بجایی برسونید .گوی سبقت رو همسایه هایمان از ما ربودند جناب بنایی عزیز. بیدار باش

 • .

  میگیم چرا میرید، یک کاری میکنن میگیم چرا فلان کارو نمی کنید، این کار که کاره شاقی نبوده. ولی من به شخصه جناب مهندس بنایی که یک روستایی هستم از جنابعالی به خاطر آسفالت اکثر کوچه ها حتی به عرض یک متر تا اخر عمر مدیون شما هستم.
  با تشکر

 • همشهری

  در پاسخ به: .

  استاد 4 سال گذشته کس دیگه ای نماینده بوده
  اسفالت ها (خصوصا 2سال اخیر) رو برو ببین کی گرفت

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.