بخوانید

 

آمار بازدید سایت

4418401
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
1220
4960
25129
35030
116831
139344
4418401

پیش بینی امروز
2328


IP شما:54.80.97.221
07 دی 1395

دانشگاه علوم پزشکی گناباد با خاتم‌النبیین افغانستان تفاهم نامه همکاری امضا می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌)

جلسه مشترک کارگروه بین‌المللی‌سازی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با معاونت آموزشی دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان برگزار شد. 

به گزارش گناپا این جلسه به دعوت کارگروه بین‌المللی‌سازی تحول و نوآوری آموزش پزشکی دانشگاه بصورت وبینار در محل دفتر  معاونت آموزشی بیمارستان 22 بهمن گناباد برگزار گردید.

در این جلسه که دکتر موسوی معاون آموزشی دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان از کابل و همکاران شعبه غزنین این دانشگاه از طریق سامانه وبینار دانشگاه علوم پزشکی گناباد، به صورت از راه دور در این جلسه شرکت داشتند، دکتر رضا اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه با معرفی زیرساخت‌های مناسب دانشگاه در حوزه فضای فیزیکی و اعضای محترم هیأت علمی، آن را فرصت مناسبی برای همکاری آموزشی و درمانی با دانشگاه‌های کشور افغانستان برشمرد. 

دکتر موسوی معاون آموزشی دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان با بیان اینکه در حال حاضر  5 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، گفت: این دانشگاه، حائز رتبه ی دوم دانشگاه‌های خصوصی کشور افغانستان گردیده و دارای دو بیمارستان آموزشی است،.

وی با ابراز خرسندی از شروع ارتباطات بین دو این دانشگاه، افزود: تشابهات زبانی و فرهنگی موجود، فرصتی بی‌نظیر برای تعمیق این ارتباطات است.

 دکتر موسوی ، نیازهای فوری این دانشگاه را  کمک‌های آموزشی در حوزه برگزاری دوره های استاژری پزشکی و تربیت دانشجوی مامایی برشمرد و اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک همراه با ریاست دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان، ضمن بازدید حضوری از دانشگاه علوم پزشکی گناباد، تفاهم‌نامه‌های فی ما بین مصوب گردد. 

دکتر سید فرزین میرچراغی معاون آموزشی دانشکده پزشکی و مسئول کارگروه آموزش مجازی دانشگاه نیز در این جلسه ضمن  بیان زیرساخت‌های مناسب آموزش مجازی و از راه دور دانشگاه، افق مناسبی را در حوزه‌های ارائه خدمات آموزشی از راه دور ، ارائه خدمات پزشکی از راه دور و تولید محتواهای الکترونیکی به ویژه در حوزه ی «واقعیت مجازی» برای ارتباطات بین دو دانشگاه تشریح کرد.

 دکتر موسوی معاون آموزشی دانشگاه خاتم‌النبیین نیز ضمن ابراز خرسندی از تسلط و اشراف مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گناباد بر وضعیت آموزش پزشکی در کشورهای خاورمیانه به ویژه دانشگاه‌های جمهوری اسلامی افغانستان و نیز پیشرو بودن دانشگاه علوم پزشکی گناباد در حوزه فناوری‌های نوین آموزش پزشکی با استفاده از آموزش مجازی، با بیان اینکه سال تحصیلی در افغانستان از ابتدای نوروز آغاز می‌شود، اظهار امیدواری کرد که در سال تحصیلی آینده از خدمات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد استفاده نمایند. 

لازم به ذکر است که در همین خصوص، تماس‌های تلفنی با دکتر سید عبدالقیوم سجادی، رئیس دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) و نماینده ی پارلمان شورای ملی افغانستان، آقای حبیبی رییس شعبه غزنین دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) و تماس آنلاین از طریق سامانه وبینار بین دکتر سید فرزین میرچراغی معاون آموزشی دانشکده پزشکی و دکتر علی احمد مکارم مسئول آموزش علوم پزشکی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) افغانستان برگزار گردید و راهکارهای مربوط به همکاری‌های فیمابین و موارد قابل طرح در جلسه حضوری جهت عقد تفاهم نامه فیمابین دو دانشگاه، مورد بررسی قرار گرفت.

یادآور می‌شود، دکتر اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر سیدفرزین میرچراغی معاون آموزشی دانشکده پزشکی و مسئول کارگروه آموزش مجازی دانشگاه، دکتر امیری مسئول کارگروه بین‌المللی‌سازی طرح تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی، دکتر موسی سجادی مدیر EDC دانشگاه، دکتر سید علی سجادی، آقای علیرضا عطاردی و مهندس میثم داستانی، اعضای کارگروه بین‌المللی‌سازی حضور داشتند.

منبع وب‌دا 

( 1031 بازدید)

نظرات منتشر شده (5) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (5)

 • رضا

  بیچاره ما ،بیچاره تر افغانها ، چقدر بدبخت شدیم که با دانشگاه افغانی با ید تفاهم نامه امضا کنیم.باز چقدر اونها بدبخت هستند که از ما می خاهند درس بگیرند.

 • محمد

  در پاسخ به: رضا

  باشه تو راست می گی:(

 • بنده خدا

  در پاسخ به: رضا

  جای تاسف برای اظهار نظر شما که معنی تلاش و خدمت رو نمیدونید. فقط باید تاسف خورد

 • حسین

  آفرین به دکتر میرچراغی عزیز. انسان متعهد ومتخصص ونو آور

 • رضا

  رضا در پاسخ به :بنده خدا ، دانشگاه علوم پزشکی اگر راست می گوید با دانشگاههای معتبر اروپایی و .. تفاهم نامه امضا کند، تفاهم نامه با دانشگاه کشوری که مدرک پزشکی آن را هیچ کشوردیگری قبول ندارد چه فایده ای دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.