بخوانید

 

آمار بازدید سایت

3016387
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
377
4895
8715
30700
89106
163691
3016387


IP شما:23.20.193.33
22 آذر 1395

آغاز به کار طرح رویش در گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

همزمان با آغاز هفته پژوهش طرح رویش با هدف تجاری سازی پژوهش و ایده در گناباد آغاز شد.

به گزارش گناپا؛ همزمان با آغاز هفته پژوهش و روز (پژوهش، فناوری و مدرسه) طرح رویش با هدف ارائه آموزش های لازم برای درآمدزایی یک ایده و حمایت از طرح های پژوهشی دانش آموزان با مشارکت 160 دانش آموز در گناباد آغاز شد.

سید محمد مهدوی رئیس اداره آموزش و پرورش گناباد در مراسم آغاز طرح رویش آغاز این طرح را یکی راهکار های آموزش و یادگیری هر چه بهتر دانش آموزان دانست و گفت: امروزه یادگیری در کلاس درس و عرصه عمل و پژوهش اتفاق می افتد.

وی افزود: یکی از مهم ترین عوامل موفقیت دانش آموزان خانواده ها می باشند، خانواده می توانند با حمایت از طرح های پژوهشی و ایده ها باعث شکوفا شدن استعداد ها و کسب موفقیت فرزند خود شوند.

مهدوی عنوان کرد: مشارکت 160 دانش آموز در طرح رویش نشانگر اهمیت خانواده های دانش آموزان به کارهای پژوهشی و موفقیت هر چه بیشتر دانش آموزان می باشد.

دکتر مجید دانا رئیس مجلس معلمان و اولیا دانش آموزان گناباد و یکی از مسئولین برگزاری طرح رویش در گناباد گفت: طرح رویش یکی از طرح های بزرگ پژوهشی شهرستان می باشد که در آن 160 دانش آموز به مدت یکسال شرکت می نمایند.

وی تصریح کرد: این طرح از دی ماه سال جاری اجرا می شود که در آغاز آن هر دانش آموز یک درخت در محل مشخص غرس می کند و در طول مدت یک سال از آن مراقبت می نماید، این اقدام باعث گسترش فضای سبز و نهادینده کردن فرهنگ درختکاری در بین دانش آموزان خواهد شد.

مجید دانا افزود: طرح رویش در قالب یک اردو پایان هفته در روزهای پنجشنبه در مرکز رشد فناروی گناباد با همکاری گروه زیست شناسی گناباد و مجموعه مرکز رشد فناوری گناباد برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این طرح دانش آموزان نحوه مدیریت مالی ، نحوه ثبت ایده و تجاری سازی آن ، علم تجاری سازی و کسب در آمد از طرح های پژوهشی آموزش خواهند دید.

رئیس مجلس معلمان و اولیا دانش آموزان گناباد گفت: در پایان این طرح به ایده برتر مبلغ 20 میلیون ریال کمک بلاعوض خواهد شد و ایده های دیگر با نظر کارشناسان قیمت گذاری و خریداری خواهند شد.

وی در پایان گفت: یکی از اهداف اصلی این طرح ایجاد اشتغال دانش بنیان می باشد.

علیرضا جاوید عربشاهی رئیس مرکز رشد فناوری گناباد نیز در خصوص این طرح گفت: مرکز رشد فناوری گناباد در طرح رویش با هدف تجاری سازی و کسب در آمد از طرح های پژوهشی دانش آموزان و دانشجویان می توان تسهیلات تا سقف 500 میلیون ریال برای اجرای طرح پروژهشی اختصاص دهد.

وی افزود: این تسهیلات با دو سال خواب و سپس اقساط 2 ساله و سود کمتر از 10 درصد در اختیار دانش آموزان و دانشجویانی که آموزش های لازم را برای تجاری سازی یک ایده و طرح پروهشی آموخته باشند قرار خواهد گرفت.

 گفتنی است مراسم آغازین طرح رویش عصر دیروز (یکشنبه 21 آذر ماه) با حضور مسئولین ، معلمین، اعضای خانواده دانش آموزان و دانش آموززان در سالن شهید کفایی گناباد برگزار شد.

( 407 بازدید)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.