بخوانید

 

اخبار علمی - پایگاه خبری تصویری گناباد-گناپا

- مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم،تحقیقات و فناوی گفت: مجتمع آموزش عالی گناباد با توجه به ظرفیت‌های خود قابلیت ارتقا به دانشگاه را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، روزهای اول مهر، زمان چینش کلاس‌ها و شروع دروس است اما برخی دانش‌آموزان گناباد همچنان معلم ندارند و در برخی مدارس نیز «چند پایه» در یک کلاس حضور دارند.

 

تعدادی از شهروندان «بیلند و نوقاب» گناباد طی تماس با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در گناباد از وضعیت موجود گلایه داشتند و مباحثی مانند چندپایه شدن دانش‌آموزان در یک کلاس یا تعطیلی برخی مدارس در «بیلند» را بیان می‌کردند.

 

دفتر خبرگزاری تسنیم در خراسان رضوی نیز در سال گذشته طی خبری با عنوان «کمبود معلم در گناباد؛ یک سوم معلمان شهرستان در مرز بازنشستگی هستند» پرداخته بود اما متاسفانه در یک سال اخیر این وضعیت بجای این که بهبود یابد، بدتر شده است.

 

برای پیگیری این موضوع به سراغ مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان گناباد رفتیم.

 

حسین احمدی مدیر آموزش‌وپرورش گناباد در گفتگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: چندپایه شدن برخی کلاس‌ها صحت دارد و 19 مدرسه در روستایی و ابتدایی به دلیل کمبود معلم به‌صورت چندپایه اداره می‌شود.

 

وی افزود: یکی از موارد مورد بحث و مهم فعلی پروژه مهر و موضوع جامع فضاهای آموزشی و تعلیم و تربیت می‌باشد. در حال حاضر در شهرستان گناباد حدود 18 هزار دانش‌آموز که 8 هزار و 600 دانش‌آموز در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل و 3196 نفر از این تعداد در روستا مشغول به تحصیل هستند.

 

مدیر آموزش‌وپرورش گناباد بیان کرد: دانش‌آموزان روستایی ما 26 درصد و شهری 74 درصد جمعیت دانش‌آموزی شهرستان را تشکیل می‌دهند.

امسال برای اولین بار دانشجویان در رشته‌های کارشناسی علوم تغذیه و کارشناسی ارشد بهداشت باروری دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، پذیرش شدند. 

 

مدیر آموزش و پرورش گناباد گفت: بنابر دستورالعمل سازماندهی در سال تحصیلی جدید 19 مدرسه روستایی و ابتدایی شهرستان گناباد به صورت چندپایه اداره خواهند شد.

خروج حجم زیادی اجسام خارجی از معده بیمار در بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام شد

دومین همایش پژوهشی سالیانه اتاق عمل کشور دیروزشنبه ۱۵ تیرماه ۹۸ با حضور ۵۰۰ نفر از اعضای بورد اتاق عمل وزارت بهداشت، اساتید و اعضای هیئت علمی و دانشجویان رشته اتاق عمل از سراسر کشور در محل سالن همایش‌های کوثر دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد گفت: اقتدار علمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی به دلیل مکمل بودن علم و عمل است.

همزمان با هفته ملی ارتقاء آگاهی درباره بارداری، اتوبوس سلامت با هدف فرهنگ‌سازی و ترویج زایمان ایمن در گناباد مستقر شد.

رشته‌های تحصیلات تکمیلی حلقه مفقوده دانشگاه‌های گناباد است و البته ظرفیت مناسبی برای توسعه آن در این شهر وجود دارد.

همزمان با هفته پژوهش، نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گشایش یافت.

صفحه1 از9

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.