بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5610168
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
3345
2953
14918
26091
95878
141834
5610168

پیش بینی امروز
3552


IP شما:107.21.16.70
30 مرداد 1395

جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد گناباد با فرماندار برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌)

عصر امروز (30 مرداد 1395) ، در آستانه هفته دولت جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد گناباد با فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش گناپا در ابتدای این جلسه که با حضور برخی از روسای ادارات شهرستان نیز همراه بود نمایندگان و مدیران سازمان های مردم نهاد گناباد شرحی از تاریخچه، اهداف و عملکرد سمن خود ارائه دادند و به بیان طرح پیشنهادات و طرح مسائل ومشکلات موجود پرداختند.

محمدعلی نبی‌پور ضمن تبریک پیشاپیش هفته دولت هدف از تشکیل جلسه را آشنایی با نمایندگان و مسئولین سازمان های مردم نهاد شهرستان اعلام کرد.

وی  با تاکید بر تقویت، حمایت و همکاری با سمن ها ادامه داد: امروز گستردگی کار دولت آنقدر زیاد است که دولت ها به تنهایی قادر به انجام تمام امور نیست و در کشورهای پیشرفته به این نتیجه رسیده اند که بسیاری از فعالیت ها باید واسپاری و فروسپاری شود و یکی از همین موارد تشکیل همین تشکل هاست.

وی اظهار کرد:اگر می خواهیم کاری بکنیم و قدمی برای پیشرفت شهرستان برداریم راهی نداریم جز اینکه قسمتی از وظایف دولت را به تشکل ها بسپاریم.

وی افزود: شاید تفکر مسئولین و مدیران باعث تضعیف و یا تقویت تشکل ها شده است چرا که قوانین مدون در این حوزه نداریم. رابطه بین دولت و نهادها تعریف نشده است و به همین خاطر این ارتباط توسط دولت ها تقویت ویا تضعیف می شود.

نبی پور عنوان کرد: از دولت انتظار هست چه علنی و چه غیر علنی کمک کند و یا حداقل اگر کمکی نمی کند مانع تراشی نکند. زیرساخت ها و بستر فعالیت ها را باید هموار کنیم چون به نظر من این وظیفه دولت است و آنچه از دست ما برمی آید کمک می کنیم.

فرماندار گناباد گفت: هر کدام از تشکل ها در حوزه خودش اهداف بسیار خوبی دارد و اگر سمن ها به فعالیت ها و اقدامات خود به خوبی عمل کنند بسیاری از زحمت های دولت را کم می کنند به همین دلیل تاکید دارم به این که فعالیت کنید و ما هم کمک شما می کنیم.

وی با اشاره به چالش های موجود در بحث تشکل ها اظهار کرد: چند چالش در این بحث پیش رو وجود دارد. در ابتدا قائم به شخص شدن تشکل است یعنی می بینیم که تمام تشکل به یک نفر ختم می شود، این یکی از معضلات است و باید تشکل برای همه اعضا تعریف شود و از اندیشه همه  بهره برداری کند. چالش دوم سیاسی شدن تشکل است، در متن تشکل های غیردولتی، غیر سیاسی بودن آنهاست. متاسفانه در جامعه ما مبحث های مختلف سیاسی می شود  و گاهی در حالیکه هدف کار فرهنگی است برخورد سیاسی می شود. چالش سوم دولتی شدن است، تشکل ها غیر دولتی هستند من نمی گویم از فرمانداری توقع نداشته باشید ولی وقتی شما متکی به فرمانداری شوید یک قسمت از هویت و استقلال شما گرفته می شود. من قبول دارم مشکلات زیاد است اما مداومت بر انجام یک کار باعث رشد می شود. شما سعی کنید از دولت و حوزه دولت کمی فاصله بگیرید هر چند اعتقادم بر این است دولت باید بسترسازی کند.

وی در پایان اظهار داشت: طبق بررسی که من انجام دادم خوشبختانه گناباد در تشکل سازی بسیار موفق بوده است و در حوزه های مختلف تشکل های بسیار خوبی داردو این نشست به جهت آن بود تا راغب شوید و فعالیتتان بیشتر شود و انشاالله در آینده در نشست های شما نیز شرکت داشته باشیم.

 

 

( 1577 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.