بخوانید

 

18 آبان 1398

احداث دامشهر؛ رویکردی برای افزایش رونق اقتصادی در توسعه گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

توسعه شهرک دامی و یا احداث دامشهر مقوله ای است که به زعم مسئولان گناباد می تواند نقش بارزی در توسعه و رونق اقتصادی این شهرستان ایفا کند.

شهرستان گناباد یکی از قطب های دامپروری در استان بوده و در حوزه دام سنگین نیز توسعه خوبی یافته تا جایی که رتبه سوم استان را در تولید شیر دارد.

در گناباد 300 هزار واحد دامی داریم که متشکل از 18 هزار دام سنگین و 120 هزار دام سبک را شامل می شود" در رابطه با دام سبک متاسفانه بر اثر خشک سالی های گذشته کاهش آمار داشتیم ولی نرم دام سنگین ما در سطح استان دارای رتبه است، بیش از 400 واحد صنعتی و نیمه صنعتی، 8 واحد پرورش مرغ گوشتی، 8 واحد مرغ تخم گذار، یک واحد مرغ مادر گوشتی، سه واحد کارخانه های لبنی و 7 واحد کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان گناباد مشغول فعالیت است.

از همین رو صنعت دام در گناباد می تواند راهگشایی خوبی در حوزه اقتصاد و اشتغال این شهرستان باشد.

حامد قربانی فرماندار گناباد در همین زمینه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: شهرستان گناباد مرکز ثقل خوبی برای ایجاد بازار و بارانداز محصولات و نهادهای کشاورزی در منطقه باشد که طرحی در همین زمینه آماده کرده و در حال پیگیری آن هستیم.

وی افزود: مسافت حدود 300 کیلومتری گناباد تا مرکز استان خراسان رضوی توان رقابت تولیدکنندگان این شهرستان با سایر نقاط را کاهش داده و سبب ضرر و زیان آنها شده است ولی با راه اندازی بارانداز مشکلات این بخش کاهش می یابد.

فرماندار گناباد اظهار داشت: افزایش مجتمع های دامداری و دامشهر مهم ترین رویکرد برای افزایش رونق اقتصادی و نقش آفرینی این بخش در توسعه گناباد است و 6 دامشهر در این شهرستان در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد.

 

( 141 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.