بخوانید

 

15 مرداد 1398

وزیر ارتباطات: فعالیت استارتاپ‌های گردشگری مورد حمایت قرار می‌گیرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به اینکه شهرستان گناباد منطقه‌ای گردشگری است و می‌تواند در این زمینه رونق داشته‌ باشد، یکی از حوزه‌های مهم فعالیت استارتاپ‌های گردشگری‌ است.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در بازدید از قنات قصبه و مرکز رشد گناباد را در برنامه داشت و در جلسه شورای اداری این شهرستان نیز شرکت کرد.

 

وی در انتهای بازدید خود در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در گناباد برنامه‌های وزارت برای حمایت از نخبگان گنابادی اظهار داشت: در شهرستان گناباد ظرفیت خوبی وجود دارد که بحث اتصال مرکز رشد فناوری گناباد به شبکه توانمند‌سازی کسب‌ و کارهای نوپا است که خواهد توانست از ظرفیت‌های جوان شهرستان گناباد برای آموزش و ارتقاء سطح استارتاپ‌های استان استفاده شود و این جزو کارهایی خواهد بود که قرار است انجام شود.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در قالب طرح نو‌آفرین، حمایت از کسب‌ و کارهای گناباد را پوشش خواهیم داد که مهمترین کاری که در این شهرستان باید انجام شود این‌ است که زیر‌ساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت استارت‌آپ‌ها را تسهیل کنیم که انجام می‌شود.

 آذری جهرمی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان گناباد منطقه‌ای گردشگری است و می‌تواند در این زمینه رونق داشته‌ باشد، یکی از حوزه‌های مهم، فعالیت استارتاپ‌های گردشگری‌ است.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به‌ بازدید خود از سطح‌ شهر و روستای گردشگری ریاب گناباد عنوان کرد: در این روستا پوشش اینترنت وجود دارد اما  ضعیف است که باید در این روستاها تقویت‌ شود و با توجه‌ به اینکه این شهرستان گردشگری است و ظرفیت تولید سفال را دارد، باید یک پارک سفال‌گری راه‌اندازی شود تا گردشگری که به گناباد‌ سفر‌ می‌کند بتواند تجربه سفالگری هم در کنار اساتید سفالگری را داشته‌ باشد.

 وی افزود: باید بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز ویژه را تامین کنیم و اینترنت روستاها به ویژه روستاهای هدف گردشگری باید اصلاح شود که این موضوع را در برنامه داریم.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از زمان دانشجویی خود دوستان خوبی در گناباد داشته‌ است گفت: خوب بودن مردم گناباد به فرهنگ اصیل آن برمی‌گردد و به قدمت و  تاریخ طولانی و تمدنی که در این شهرستان  وجود دارد، گناباد مردمی ساده، صمیمی و پرتلاشی دارد.

 

( 207 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.