بخوانید

 

24 ارديبهشت 1398

229 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در گناباد پرداخت شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

فرماندار گناباد از پرداخت 229 میلیارد و 920 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی در قالب 531 طرح از ابتدای سال گذشته تاکنون در این شهرستان خبر داد.

حامد قربانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از تعدادی طرحهای تولیدی گناباد افزود: این تسیهلات در بخشهای اشتغالهای فراگیر و روستایی، مشاغل خانگی و از محل اعتبارات داخلی بانکها به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: بیشترین تسیهلات به میزان 126 میلیارد و 70 میلیون ریال در بخش اشتغال روستایی و کمترین میزان به مبلغ 24 میلیارد و 550 میلیون ریال در بخش اشتغال فراگیر به متقاضیان پرداخت شده است.

وی گفت: طرح معین اقتصادی به عنوان طرح ابتکاری استاندار خراسان رضوی، محور سرمایه گذاری و رونق اقتصادی قرار دارد که مسیر رونق تولید را نیز هموار می کند.

قربانی افزود: بخش اعظم توان اجرایی و ظرفیتهای سرمایه گذاری شهرستان در مسیر تحقق اهداف معین های اقتصادی بسیج شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا ضمن بررسی و رفع موانع تولید، زمینه سرمایه گذاری سرمایه گذاران در این شهرستان فراهم می شود.

وی مهمترین مشکلات سرمایه گذاران و تولید کنندگان در گناباد را بوروکراسی اداری و مشکلات مالی ذکر کرد و گفت: در کارگروه های تسهیل و رونق تولید، مسئولان ادارات ذیربط و بانکها موظف به حمایت و رفع مشکلات سرمایه گذاران شده اند.

قربانی شناسایی و احصای طرحهای نیمه تمام که قابلیت معرفی در واگذاری به معینهای اقتصادی را دارند و همچنین شناسایی تنگناهای واحدهای تولیدی و بهره گیری از ظرفیت این معین ها برای رفع مشکلات آنها را از دیگر رویکردها برای توسعه و عمران گناباد ذکر کرد.

فرماندار و جمعی از مسئولان گناباد روز دوشنبه از واحدهای تولیدی شرکت صنایع لبنی پگاه، تولید خوراک دام و تولید نوشیدنی های آلوئه ورا در این شهرستان بازدید و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

این واحدهای تولیدی در مجموع با سرمایه گذاری 220 میلیارد ریال راه اندازی شده و برای 70 نفر اشتغال مستقیم و 140 نفر فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد کرده اند.

172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه اندازی آنها هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و از این محل برای سه هزار و 284 نفر به طور مستقیم و برای دو برابر این تعداد به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع چهار هزار و 700 واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و 400 واحد فعال است.

 

( 405 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.