بخوانید

 

آمار بازدید سایت

6447692
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
827
4258
19216
31134
127599
142435
6447692


IP شما:107.23.37.199
05 آبان 1397

برخی از مشکلات اقتصادی نتیجه فرار مالیاتی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: برخی از مشکلات اقتصادی امروز نتیجه فرار مالیاتی بسیاری از فعالان عرصه اقتصاد است.

احمد توکلی روز  پنجشنبه در میزگردی که در سالن ارشاد اسلامی گناباد به‌مناسبت سالروز ماهنامه شریعت‌نامه برگزار شد؛ با بیان اینکه  رسالت اصلی مطبوعات باید انجام امر به‌معروف و نهی از منکر باشد؛ گفت: به‌قول امام علی(ع) اگر امر به‌معروف و نهی از منکر تعطیل شود اشرار بر جامعه حاکم می‌شوند.

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت افزود: رسانه‌ها باید بر عملکرد مسؤولان نظارت داشته باشند و تذکر دهند، این نظارت مستلزم این است که خود شفاف باشند همانطور که مقدمه هر عبادتی شفافیت و پاکی است امر به‌معروف و نهی از منکر در مطبوعات باید با شفافیت و اطلاع لازم باشد.

وی با بیان اینکه امروز یقه‌سفیدها بیشترین ضربه را بر جامعه وارد می‌کنند؛ اظهار کرد: یقه‌سفیدها افرادی هستند که منابع مالی در اختیار دارند و آن را در غیر محل خود صرف می‌کنند این افراد به‌صورت غیرمستقیم در بروز بسیاری از مشکلات جامعه نقش دارند. 

توکلی اضافه کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز نتیجه صرف هزینه‌ها در غیر محل خود است، من در مجلس هفتم در جریان هدفمندی یارانه‌ها گفتم با یک عمل جمع و ضرب و تقسیم ساده می‌توان به‌این نتیجه رسید که منابع حاصل از هدفمندی یارانه ‌ها اگر تقسیم بر تعداد خانوار ایرانی بشود به هر خانواده 18 هزار و 500 تومان می‌رسد که عدد 45 هزار تومان مطرح شد و بعد دولت وقت نتوانست منابع مربوط به‌تولید و زیرساخت‌ها را تامین کند. 

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه برخی از مشکلات اقتصادی امروز نتیجه فرار مالیاتی بسیاری از فعالان عرصه اقتصاد است؛ خاطرنشان کرد: کسی که در ایران مسکن خرید و فروش می‌کند میزان پرداختی مالیاتی‌اش صفر است. 

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات کشور نتیجه فساد سازمان یافته در کشور است؛ اظهار کرد: باید سیستم جامعه در برابر فساد تقویت شود و نهادهای نظارتی تقویت و خود پاک و مبرا از آلودگی باشد. 

توکلی ادامه داد: باید برای مبارزه با فساد برنامه داشت و سازمان یافته عمل کرد، ما در سازمان دیدبان شفافیت در این عرصه فعالیت گسترده‌ای داشته‌ایم، ممنوع الخروج شدن سیف نتیجه این فعالیت‌ها بود. 

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت یادآور شد: با تعریفی که از فساد سیستماتیک در ذهن دارم، فساد سازمان‌یافته وجود دارد اما به‌ این معنا که تمام جامعه را از سر تا پا فساد فراگرفته است فساد سازمان یافته وجود ندارد.

( 228 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (1) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.