بخوانید

 

آمار بازدید سایت

6130323
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
2089
3708
9478
30128
92258
137924
6130323

پیش بینی امروز
3144


IP شما:18.234.51.17
04 مرداد 1397

گردشگری محور توسعه و رونق اقتصادی گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

این روزها از آنجا که بسط فعالیتهای گردشگری به عنوان یک صنعت پویا در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال نقشی تاثیرگذار دارد، این بخش از ارکان مهم توسعه محسوب شده و بر تقویت برنامه ریزی شده آن مطابق با چارچوبهای ارزشی و فرهنگ بومی تاکید می شود.

بر این اساس و در شرایطی که تداوم طولانی مدت پدیده خشکسالی تنگناهایی را در مناطق مبتنی بر اقتصاد کشاورزی ایجاد کرده و بیکاری و ایجاد فرصتهای شغلی را به یکی از دغدغه های مهم تبدیل نموده، توسعه کمی و کیفی صنعت گردشگری نه تنها می تواند در کاهش معضلات اقتصادی و رونق موثر باشد بلکه سبب ساز گسترش ارتباطات فرهنگی و ارتقا روحیه اجتماعی شود.

شهرستان گناباد در جنوب خراسان رضوی از مناطقی است که بخاطر همسایگی با کویر، طی سالهای اخیر به شدت از خشکسالی متاثر و اقتصاد سنتی مبتنی بر کشاورزی آن با چالش مواجه شده است. این در حالی است که قدمت کهن گناباد و قرنها تجربه مردم این دیار در جنگ با کم آبی و خشکسالی سبب ساز ایجاد فرهنگی جذاب از همزیستی فکورانه با کویر همراه با نمودهای عینی آن شده است.

250 اثر تاریخی شناخته شده در گناباد که تاکنون 145 مورد آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و گل سرسبد آنها 'قنات قصبه' که بخاطر اهمیتش به عنوان میراث بشریت در فهرست آثار جهانی سازمان یونسکو ثبت شده قابلیتهایی چشمگیر در حوزه گردشگری هستند که توجه شایسته به آنها می تواند به کمک اقتصاد کشاورزی آسیب دیده از خشکسالی این منطقه آمده و رونقی پایدار در این خطه ایجاد کند.

در همین چارچوب میزگردی برای طرح جایگاه گردشگری در توسعه و رونق اقتصادی گناباد و بررسی موانع آن با حضور دکتر ابوالقاسم شفیعی استاد دانشگاه و صاحبنظر در اقتصاد گردشگری، علیرضا شناسایی رئیس و مهدی ذوالفقاری معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی گناباد و رسول صنوبری مسوول پایگاه قنات جهانی قصبه در دفتر ایرنا در گناباد برگزار شد

 

( 252 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (2) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.