بخوانید

 

آمار بازدید سایت

4667005
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
4559
5855
9867
28732
72247
140262
4667005

پیش بینی امروز
5424


IP شما:54.198.3.15
22 مرداد 1396

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد دیدگاه سنتی و توجه نداشتن به بازار هدف مانع غنای تولیدات فرهنگی گناباد شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

 حمید رضا مهدوی مقدم تولیدات سنتی و توجه نداشتن به نیاز بازار هدف را از موانع و مشکلات فراروی توسعه کمی و کیفی تولیدات فرهنگی و هنری این شهرستان دانست.


حمید رضا مهدوی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان گناباد از پیشینه بسیار غنی در تولید صنایع مختلف مانند سفال و گلیم برخوردار است ولی به دلیل ضعف در اقتصاد هنر و آشنا نبودن هنرمندان با بازار هدف این بخش نتوانسته در اقتصاد منطقه حرفی برای گفتن داشته باشد.
وی اظهار کرد: اگر هنرمندان به جای دیدگاه سنتی به نیاز بازار هدف توجه داشته و تولیدات خود را مبتنی بر نیاز بازار هدف تولید کنند، صرفه اقتصادی فعالیتهای فرهنگی و هنری و ماندگاری فعالان این بخش افزایش می یابد.
مهدوی مقدم گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال تاکید رهبر معظم انقلاب برای تحقق اقتصاد هنر و افزایش صرفه اقتصادی در تولیدات فرهنگی و هنری تلاش می کند.
وی افزود: این اداره با تشکیل جلسات توجیهی با فعالان اقتصادی و رایزنی با صادر کنندگان، برگزاری نمایشگاه های مختلف ثابت و سیار و مشاوره و راه اندازی شرکتهای خدماتی از طرحهای مشاغل خانگی حمایت می کند.
وی با بیان اینکه 860 میلیون ریال تسهیلات پشتیبان مشاغل خانگی سال گذشته به 86 نفر از تولید کنندگان محصولات فرهنگی و هنری گناباد پرداخت شد، گفت: در سالجاری اعتباری به این منظور پرداخت نشده که در دست پیگیری است.
وی یکی از مهمترین اقدامات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان طی 2 سال اخیر در این زمینه را جذب سرمایه گذار برای تولید و اشتغال و راهنمایی و مشاوره برای تولید محصولات هنری دانست.
وی اظهار کرد: یکی از این فعالیتهای شاخص در گناباد که از سال گذشته آغاز و در سالجاری بهره برداری نهایی از آن آغاز می شود، طرح تولید نمد به صورت صنعتی است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه گناباد و از جمله روستای بیمرغ این شهرستان از سالهای گذشته از قطبهای تولید نمد محسوب می شود، توسعه این هنر به صورت صنعتی با سرمایه گذار بخش خصوصی می تواند این شهرستان را به قطب تولید نمود در منطقه تبدیل کند.
وی گفت: با راه اندازی واحد تولیدی نمد و محصولات مربوط به آن 15 نفر اشتغال ایجاد می شود.
شهرستان گناباد دارای 22 موسسه، انجمن قرآن و عترت، انجمن فرهنگی و هنری، آموزشگاه آزاد هنری، سینما و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، 11 کانون آگهی و تبلیغات، 11 نشریه محلی و چاپخانه، چهار پایگاه اطلاع رسانی دارای مجوز، 2 شرکت سینمایی و 89 کانون فرهنگی و هنری مساجد است.

( 364 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.