بخوانید

 

آمار بازدید سایت

6452313
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
5448
4258
23837
31134
132220
142435
6452313

پیش بینی امروز
5160


IP شما:107.23.37.199
اخبار اقتصادی - پایگاه خبری تصویری گناباد-گناپا

شاید تا به حال یکبار هم که شده لذت خوردن چای را در پیاله‌های سفالی تجربه کرده‌اید و یا نوشیدن آب از سبویی که خنکای متعادلش آب خوردن کنار چشمه را تداعی می‌کند. تجربه همین حس‌های زیبا کافی است تا امروز عطر لطیف این ظرف‌ها جذبمان کند؛ ظرف‌هایی که نه‌فقط برای دکور منازل، بلکه به صورت کاربردی در مصارف روزانه استفاده می‌شود. امروزه کمتر نمایشگاه صنایع‌دستی را می‌توان یافت که ظرف‌های سفالی با نقش‌ها و طرح‌های زیبای الهام‌گرفته از نقوش باستانی و یا حاصل ذهن‌های خلاق طراحان معاصر، در آن خودنمایی نکند. آثاری که با دست‌های هنرمندان خلاقی در اقصی‌نقاط کشورمان خلق شده‌اند. روستای‌‌ مند در گناباد، یکی از کانون‌های تولید سفال است که همه‌ساله پذیرای تعداد زیادی از بازدیدکنندگان بومی و گردشگرانی از سراسر کشور است.

 برنج کاری

گیلکی ها ضرب المثلی دارند که می گوید: " اونی پالدو گاز ایشکنه". یعنی حلوای آرد برنج او؛ دندان می شکند!.

 

مدیر جهاد کشاورزی گناباد خام فروشی و ضعف در صنایع بسته بندی را مهمترین معضل و مانع توسعه کمی و کیفی بخش کشاورزی این شهرستان دانست.

همزمان با هفته جهادکشاورزی، از ۷۵طرح کشاورزی در شهرستان گناباد بهره‌برداری شد.

فرماندار گناباد گفت:امسال ۸۶ هزار هکتار از زمینهای بیابانی و کانونهای فرسایش بادی ۱۰ روستای دهستان پسکلوت این شهرستان مشمول اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن قرار گرفت.

برای اولین بار در جنوب استان خراسان رضوی، کشت برنج در سطح سه هزار متر مربع از اراضی کشاورزی روستای زیبد شهرستان گناباد، انجام می‌شود.

- فرماندار گناباد گفت: با توجه به ظرفیتهای بخش کشاورزی این شهرستان از جمله در زمینه تولیدات گلخانه ای، توسعه این کشتها در برنامه های کاهش بیکاری در این شهرستان به فراموشی سپرده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد از افزایش بیش از ۱۰ درصدی برداشت زیره سبز در این شهرستان طی سال کنونی در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

- فرماندار گناباد توسعه کمی و کیفی صنایع بسته بندی و کاهش دیوان سالاری را ضرورت توسعه و رونق بخش کشاورزی این شهرستان دانست.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد از برداشت ۴۰۰ تن زیره سبز از سطح ۱۲۴۰ هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد.

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.