بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5858954
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
2101
3132
20336
31751
91831
122864
5858954

پیش بینی امروز
3696


IP شما:18.206.168.65
01 اسفند 1394

ايجاد پايانه صادراتي و واحدهاي فرآوري محصولات کشاورزي يک ضرورت در گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مسئول زراعت مديريت جهاد کشاورزي گناباد: شهرستان گناباد برخورداري از ظرفيتهاي اقتصادي فراوان و وجود فرودگاه در حال ساخت و مطالعه هاي ايجاد خط آهن و موقعيت جغرافيايي به خاطر قرار گرفتن در حد فاصل سه استان کشور مي تواند به عنوان قطب اقتصادي جنوب خراسان رضوي مطرح باشد.

وي اظهار کرد: به دليل نبود پايانه صادراتي و واحدهاي فرآوري محصولات کشاورزي از اين ظرفيتها به طور کامل در مسير توسعه اقتصادي شهرستان و منطقه استفاده مطلوب نمي شود. وي گفت: به همين سبب ماهانه چندين تن شير از اين شهرستان به ديگر نقاط استان خراسان رضوي و کشور ارسال مي شود در صورتي که با ايجاد واحدهاي مزبور مي توان علاوه بر ارزش افزوده و اشتغال و کارآفريني به رونق اقتصادي اين منطقه هم کمک کرد.
روحاني افزود: 10 رقم پسته در شهرستان گناباد توليد مي شود که به دليل نبود واحدهاي فرآوري به رفسنجان ارسال و از آنجا بعد از بسته بندي با عنوان پسته مرغوب اين شهر صادر مي گردد.
 وي اظهار کرد: به دليل نبود پايانه صادراتي کالاهاي توليدي اين کالاها در بيشتر موارد به صورت خام به ديگر نقاط کشور و استان خراسان رضوي ارسال و با نشان آن مناطق به ساير مناطق و ديگر کشورها صادر مي شود. وي ادامه داد: با بهره گيري موثر از اين توان ها و ايجاد پايانه و واحدهاي مزبور شهرستان گناباد مي تواند در زمينه محصولات کشاورزي شاخص مانند پسته و زعفران و خشکبار نه تنها در داخل کشور بلکه در کشورهاي ديگر حرفهاي بسيار براي گفتن داشته باشد.
مسئول زراعت مديريت جهاد کشاورزي گناباد افزود: پايانه صادراتي درهاي دنيا را به روي بازارهاي مصرف و شهرستان گناباد باز و زمينه اشتغال تعداد بسياري را فراهم مي کند و اشتغالهاي واسطه اي و دلالي که يکي از عوامل افزايش قيمتها هستند را کاهش مي دهد. شهرستان گناباد در مجموع داراي حدود 20 هزار هکتار زمين زير کشت آبي، 1700 هکتار زير کشت ديم و 500 هزار راس دام است و سالانه حدود 84 هزار تن محصولات زراعي، باغي و دامي در اين شهرستان توليد مي شود. حدود 14 هزار بهره بردار کشاورزي در بخشهاي زراعت، دام و باغداري شهرستان گناباد از افزون بر 400 حلقه چاه عميق و نيمه عميق و 346 رشته قنات بهره مي برند.

( 2866 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.