بخوانید

 

آمار بازدید سایت

4430515
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
2530
4560
35236
35236
128945
139344
4430515

پیش بینی امروز
4176


IP شما:54.198.119.26
11 آبان 1395

جلسه شورای زکات شهرستان گناباد برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

صبح امروز (11 آبانماه) جلسه شورای زکات شهرستان گناباد با حضور مسئولین شهرستانی و استان برگزار شد.

به گزارش گناپا در این جلسه که در محل دفتر امام جمعه گناباد برگزار شد رئیس اداره امور اجرایی زکات خراسان رضوی گفت: تعامل اعضای شورای زکات گناباد و مردم این شهرستان قابل تقدیر است، و با توجه به مشکلات خشکسالی در منطقه در جهت خدمت رسانی به محرومین تلاش ها و اقدامات خوبی صورت گرفته است.

سید محمد حسینی تصریح کرد: هدف ما در نحوه کمک به محرومین از طریق زکات و وام های کم بهره توامندسازی آنها می باشد تا در طول مدتی مشکلات اقتصادی مردم محروم برطرف شود.

وی افزود: محرومیت باید از نزدیک لمس شود و هر از چند گاهی لازم است اعضای شورای زکات مسئولین و مردم را برای مشاهده فقر و محرومیت دعوت کنیم تا بتوانند قضاوت درست و در نتیجه کمک شایسته به مردم نیازمند نمایند.

 رئیس اداره امور اجرایی زکات خراسان رضوی گفت: تشریح موضوع فقر مردم یک امر بسیار مهم است چرا که بسیاری از خیرین و ثروتمندان از وضعیت محرومین و مشکلات آنها مطلع نیستند.

حسینی افزود: 60 درصد بحث زکات در زمینه کمک محرومین و 40 درصد از آن کمک به بحث عمرانی صرف می شود که در نظر داریم درصد کمک به محرومین افزایش یابد چرا که اصل موضوع زکات کمک به نیازمندان و محرومین می باشد.

وی در پایان گفت:مبلغ 22 میلیارد تومان برای جمع آوری زکات استان تعیین شده است که از ابتدای سال تاکنون 7 میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است.

حجه الاسلام صادقی گفت: اگر هر شهروند پرداخت زکات را به درستی انجام دهد مشکلات تمام نیازمندان برطرف می شود.

امام جمعه گناباد افزود: با تلاش های مردم و روحانیون فرهنگ اقامه نماز در سطح جامعه نهادینه شده است و از این رو انتظار می رود در حوزه فرهنگ سازی زکات نیز اقدامات شایسته ای توسط آحاد مردم صورت گیرد.

محمد علی نبی پور فرماندار گناباد در این جلسه گفت: افزایش مشکلات در بخش کشاورزی و تنش های آبی مردم در روستا ها را مجبور به مهاجرت کرده است، چراکه بیشترین درآمد مردم در روستا وابسته به بخش کشاورزی می باشد.

وی عنوان کرد: یکی از نکات بسیار خوب زکات این است که مبالغ دریافت شده اتدا در همان محل جمع آوری به نیازمندان پرداخت می شود.

فرماندار گفت: اگر موضوع زکات برای عموم بیشتر توضیح داده شود و مردم از جزئیات آن با خبر شوند قطعا مشارکت بیشتری در این خصوص انجام می شود.

نبی پور تاکید کرد: در جلسه شورای اداری هم می توانیم اهمیت موضوع پرداخت زکات به مدیران تاکید کنیم.

در ادامه رئیس اداره کمیته امداد گناباد گفت: زکات توسط اعضای شورا و ستاد زکات در روستا ها جمع آوری می شود و بنا به تشخیص ستاد در محل جمع آوری بین نیازمندان توزیع می شود.

هادی آریان نژاد ادامه داد: ستاد جمع آوری زکات در 20 روستای شهرستان گناباد تشکیل شده است و از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 188 میلیون تومان زکات جمع آوری شده که مبلغ تعیین شده برای سال 1395گناباد 600 میلیون تومان می باشد. 

وی تصریح کرد: انشاا.. تا پایان سال جاری با تلاش و همکاری اعضای شورای زکات شهرستان به حد نصاب مبلغ 600 میلیون تومان نیز برسیم.

این مسئول اظهار داشت: همچنین مبلغ 75 میلیون تومان برای زکات فطره سال 95 شهرستان گناباد تعیین شده است که تاکنون مبلغ 43 میلیون تومان جمع آوری شده است.

آریان نژاد گفت: با توجه به ادامه روند خشکسالی وضعیت فقر در گناباد بیداد می کند ، و نیاز است دیگر شهروندان از موضوع فقر در شهرستان گناباد به ویژه در روستاهای دور افتاده با خبر شوند و به امر پرداخت زکات توجه بیشتری داشته باشند.

در پایان رئیس اداره جهاد کشاورزی گناباد گفت: در سال زارعی 94 -95 به علت ادامه روند خشکسالی ، کاهش بارندگی ها ، گرمای هوا ، کاهش رطوبت هوا و بحث گسترش آفات در منطقه باعث کاهش 20 درصدی تولید محصولات کشاورزی شهرستان گناباد شده است.

حسین نژاد عنوان کرد: در سال زارعی 94 – 95 حدود 2400 تن گندم، 6000 تن جو ، 3000 تن پسته و بیش از 10 تن زعفران در گناباد برداشت شده است.

 

( 690 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.