بخوانید

 

آمار بازدید سایت

3016331
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
321
4895
8659
30700
89050
163691
3016331


IP شما:23.20.193.33
11 آبان 1395

جلسه شورای زکات شهرستان گناباد برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

صبح امروز (11 آبانماه) جلسه شورای زکات شهرستان گناباد با حضور مسئولین شهرستانی و استان برگزار شد.

به گزارش گناپا در این جلسه که در محل دفتر امام جمعه گناباد برگزار شد رئیس اداره امور اجرایی زکات خراسان رضوی گفت: تعامل اعضای شورای زکات گناباد و مردم این شهرستان قابل تقدیر است، و با توجه به مشکلات خشکسالی در منطقه در جهت خدمت رسانی به محرومین تلاش ها و اقدامات خوبی صورت گرفته است.

سید محمد حسینی تصریح کرد: هدف ما در نحوه کمک به محرومین از طریق زکات و وام های کم بهره توامندسازی آنها می باشد تا در طول مدتی مشکلات اقتصادی مردم محروم برطرف شود.

وی افزود: محرومیت باید از نزدیک لمس شود و هر از چند گاهی لازم است اعضای شورای زکات مسئولین و مردم را برای مشاهده فقر و محرومیت دعوت کنیم تا بتوانند قضاوت درست و در نتیجه کمک شایسته به مردم نیازمند نمایند.

 رئیس اداره امور اجرایی زکات خراسان رضوی گفت: تشریح موضوع فقر مردم یک امر بسیار مهم است چرا که بسیاری از خیرین و ثروتمندان از وضعیت محرومین و مشکلات آنها مطلع نیستند.

حسینی افزود: 60 درصد بحث زکات در زمینه کمک محرومین و 40 درصد از آن کمک به بحث عمرانی صرف می شود که در نظر داریم درصد کمک به محرومین افزایش یابد چرا که اصل موضوع زکات کمک به نیازمندان و محرومین می باشد.

وی در پایان گفت:مبلغ 22 میلیارد تومان برای جمع آوری زکات استان تعیین شده است که از ابتدای سال تاکنون 7 میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است.

حجه الاسلام صادقی گفت: اگر هر شهروند پرداخت زکات را به درستی انجام دهد مشکلات تمام نیازمندان برطرف می شود.

امام جمعه گناباد افزود: با تلاش های مردم و روحانیون فرهنگ اقامه نماز در سطح جامعه نهادینه شده است و از این رو انتظار می رود در حوزه فرهنگ سازی زکات نیز اقدامات شایسته ای توسط آحاد مردم صورت گیرد.

محمد علی نبی پور فرماندار گناباد در این جلسه گفت: افزایش مشکلات در بخش کشاورزی و تنش های آبی مردم در روستا ها را مجبور به مهاجرت کرده است، چراکه بیشترین درآمد مردم در روستا وابسته به بخش کشاورزی می باشد.

وی عنوان کرد: یکی از نکات بسیار خوب زکات این است که مبالغ دریافت شده اتدا در همان محل جمع آوری به نیازمندان پرداخت می شود.

فرماندار گفت: اگر موضوع زکات برای عموم بیشتر توضیح داده شود و مردم از جزئیات آن با خبر شوند قطعا مشارکت بیشتری در این خصوص انجام می شود.

نبی پور تاکید کرد: در جلسه شورای اداری هم می توانیم اهمیت موضوع پرداخت زکات به مدیران تاکید کنیم.

در ادامه رئیس اداره کمیته امداد گناباد گفت: زکات توسط اعضای شورا و ستاد زکات در روستا ها جمع آوری می شود و بنا به تشخیص ستاد در محل جمع آوری بین نیازمندان توزیع می شود.

هادی آریان نژاد ادامه داد: ستاد جمع آوری زکات در 20 روستای شهرستان گناباد تشکیل شده است و از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 188 میلیون تومان زکات جمع آوری شده که مبلغ تعیین شده برای سال 1395گناباد 600 میلیون تومان می باشد. 

وی تصریح کرد: انشاا.. تا پایان سال جاری با تلاش و همکاری اعضای شورای زکات شهرستان به حد نصاب مبلغ 600 میلیون تومان نیز برسیم.

این مسئول اظهار داشت: همچنین مبلغ 75 میلیون تومان برای زکات فطره سال 95 شهرستان گناباد تعیین شده است که تاکنون مبلغ 43 میلیون تومان جمع آوری شده است.

آریان نژاد گفت: با توجه به ادامه روند خشکسالی وضعیت فقر در گناباد بیداد می کند ، و نیاز است دیگر شهروندان از موضوع فقر در شهرستان گناباد به ویژه در روستاهای دور افتاده با خبر شوند و به امر پرداخت زکات توجه بیشتری داشته باشند.

در پایان رئیس اداره جهاد کشاورزی گناباد گفت: در سال زارعی 94 -95 به علت ادامه روند خشکسالی ، کاهش بارندگی ها ، گرمای هوا ، کاهش رطوبت هوا و بحث گسترش آفات در منطقه باعث کاهش 20 درصدی تولید محصولات کشاورزی شهرستان گناباد شده است.

حسین نژاد عنوان کرد: در سال زارعی 94 – 95 حدود 2400 تن گندم، 6000 تن جو ، 3000 تن پسته و بیش از 10 تن زعفران در گناباد برداشت شده است.

 

( 381 بازدید)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.