بخوانید

 

19 آذر 1398

پردیس شهدای معراج گناباد احداث می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: به‌زودی مرکز فرهنگی دفاع مقدس به نام شهدای معراج در گناباد احداث می‌شود.

شودسردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: این مرکز در مساحتی حدود سه هکتار در پارک شهر گناباد احداث می‌شود.

 

وی ادامه داد: چون دو نفر از سرداران شهید ستاد معراج کشور و بیش از ۳۰۰ رزمنده شاغل در معراج شهدا از ۱۰ روستای گناباد هستند، به همین خاطر مرکز فرهنگی شهدای معراج در این شهرستان ساخته می‌شود.

 

یوسفعلی‌زاده بیان کرد: با تصمیمات اتخاذ شده پردیس شهدای معراج گناباد با محوریت فرماندار و اعضای شورای شهر و با اختصاص سه هکتار از بوستان امت، بنا در وسط آن ساخته خواهد شد تا کسانی که بخواهند در این پارک حضور یابند از بنای فاخر شهدای معراج هم بازدید کنند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به پیشگامی شهرستان گناباد در فعالیت‌های معراج شهدا، نخستین پردیس معراج شهدا در مجموعه‌ای به وسعت حدود سه هکتار با هدف تبیین فرهنگ انقلاب اسلامی در بوستان امت گناباد احداث می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر دو موضوع توسط این سازمان در حال پیگیری است، یکی پردیس شهدای معراج که به‌زودی در گناباد راه‌اندازی و اجرا خواهد شد و دیگری برگزاری کنگره شهدای خراسان رضوی است که در سال ۱۴۰۰ در مشهد برگزار می‌شود.

 

یوسفعلی‌زاده با بیان اینکه در اطراف پارک محل اجرای مرکز فرهنگی شهدای معراج گناباد دیواری کشیده نخواهد شد و به همان حالت خود باقی خواهد ماند، عنوان کرد: با توجه به اینکه در کاشمر هم درخواست شده در پارک بسیج این شهرستان شهید گمنام دفن شود، پیشنهاد میشود چون یکی از شخصیتهای ملی شهدای تخریب کاشمری است، در این مکان معراج شهدای تخریب ایجاد شود.

 

 

( 80 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.