چاپ کردن این صفحه
05 آذر 1398

پیشرفت 80 درصدی طرح‌های معین اقتصادی در شهرستان گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

فرماندار گناباد از پیشرفت 80 درصدی طرح‌های معین اقتصادی این شهرستان خبر داد.

 

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد ،حامد قربانی در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی گفت:در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی تاکنون 16تفاهمنامه با مجموع سرمایه‌گذاری 7 هزار و 39 میلیون ریال  با معین‌های اقتصادی در گناباد  منعقد شده که با تحقق این طرح‌ها برای 1250 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

 

وی ادامه داد : از جمله این طرح‌ها می‌توان به طرح‌های. توسعه آب ، توسعه و تولید شرکت‌های آراسیلیس الوند، فرآورده های دیرگداز، کارخانه برش سنگ، طرح توسعه تولید گوشت پرند و مواد پروتئینی، شرکت صنایع سیمین فام یکتا ، شرکت کاشی هستی برکت ، آجر پرسی، طرح گردشگری قنات قصبه و احداث کشتارگاه اشاره کرد که این طرح‌ها در زمان انعقاد تفاهمنامه 50 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و در حال حاضر با پیشرفت  75 تا 80% در حال اجرا هستند.

 

 فرماندار گناباد تصریح کرد: فرآیند احداث راه دسترسی فرودگاه گناباد که بیش از 30 سال است دچار مشکلاتی گشته با مشارکت مردم در حال اجراست و باند آن تکمیل و تجهیزات راداری آن خریداری و در حال نصب است و سالن آن در حال حاضر 64% درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی ضمن تاکید بر وجود مشکلاتی از لحاظ ارائه تسهیلات بانکها و اجرای طرح‌های معین اقتصادی ضمن تاکید بر همکاری مسئولان گفت: طرح شرکت کاشی هستی برکت با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 300 نفر در اوایل انعقاد پیشرفت 60% داشته است که متاسفانه به دلایل افزایش نرخ ارز و اشتباه ساختاری هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده و در حال حاضر با پیشنهاد سرمایه گذار بخش خصوصی و همکاری با کشور کره جنوبی امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این پروژه عظیم و زیر ساختی در شهرستان گناباد باشیم.

( 114 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.