بخوانید

 

آمار بازدید سایت

6853736
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
3240
4483
10553
29313
89414
125856
6853736

پیش بینی امروز
3024


IP شما:100.24.122.228
27 خرداد 1398

آموزش مراقبت‌های پرستاری در منزل در دانشکده پرستاری گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

به همت دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد، آموزش‌های پرستاری همراه با ارائه مراقبت و توانمندسازی مددجویان در منزل ارائه می‌شود.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بازدیدی که به همراه رئیس اداره بهزیستی شهرستان گناباد و مدیرگروه و اعضای هیأت علمی پرستاری سلامت جامعه دانشگاه از چند توانجوی ضایعه نخاعی داشت، گفت: این طرح به منظور آشنایی دانشجویان با پرستاری از سالمندان و بیماران در منزل و با هدف آموزش و توانمندسازی خانواده‌های بیماران انجام می‌شود.

دکتر علی محمدپور با تشکر از گروه آموزشی پرستاری سلامت جامعه و خانواده‌هایی که زمینه حضور دانشجویان در منزل را فراهم می‌کنند، اظهار کرد: خوشبختانه مزیت شهرهایی مثل گناباد نسبت به کلان شهرها، شناخت بیشتر افراد و وجود اعتماد متقابل است که این امر در اجرای این طرح بسیار مهم و موثر است.

وی با بیان اینکه این طرح با رضایت کامل خانواده‌های توانجویان و تلاش اداره بهزیستی اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا در قالب این طرح، توانجو و خانواده وی را در ابعاد مختلف جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی مورد حمایت قرار دهیم و از خانواده‌ها خواستیم تا نظرات و پیشنهادات خود را در جهت بهبود و تقویت این برنامه ارائه کنند.

وی با قدردانی از اداره بهزیستی که زمینه اجرای این طرح را فراهم کرد، گفت: قطعا مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در کنار دانشگاه علوم پزشکی موجب ارتقای شاخص‌های سلامت در جامعه می‌شود.

دکتر محمدپور با بیان اینکه باور ما بر این است که توان و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه باید در همه ابعاد در اختیار مردم منطقه قرار گیرد، تاکید کرد: اولویت ما در مجموعه علوم پزشکی و دانشکده پرستاری بر این است تا با ورود به عرصه اجتماعی، آموزش‌ها و پژوهش‌های اساتید و دانشجویان را به سمت افزایش آموزش‌های عمومی، توانمندسازی خانواده‌ها و ارائه راهکارهای مناسب در جهت حل مشکلات موجود در جامعه سوق دهیم.

وی به افزایش جمعیت سالمندی در سالهای آینده و چالش‌های پیش روی آن اشاره و تصریح کرد: با افزایش دانش و توانمندی خانواده‌ها در زمینه پرستاری از سالمندان و بیماران در منزل، ضمن کاهش هزینه‌های درمان، موجب کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ها،  کاهش ورود به مراکز حمایتی، کاهش بار بیمارستان و پیشگیری از عوارض با تاکید بر خود مراقبتی و استفاده از توانمندی‌های خود مددجویان و خانواده‌ها می‌شود.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه این دانشکده اولین و باسابقه‌ترین دانشکده دانشگاه است، تصریح کرد: هم‌اکنون  237 دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری در گرایشهای پرستاری داخلی جراحی، اطفال، سالمندی و سلامت جامعه مشغول تحصیل هستند.

دکتر محمدپور خاطرنشان کرد: در طی بیش از سه دهه فعالیت دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد،  1201 پرستار دانش‌آموخته شدند.

 

 

 

 

 

( 312 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.