بخوانید

 

23 ارديبهشت 1398

بارانهای بهاری سطح زیر کشت گناباد را 20 درصد افزایش داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

گناباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناباد مهمترین دستاورد بارشهای بهاری امسال را افزایش پنج تا 20 درصدی سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در این شهرستان ذکر کرد.

 

علیرضا حسین زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دو هزار و 400 هکتار از زمینهای گناباد طی سال کنونی زیر کشت جو رفت و پیش بینی می شود که امسال، هشت هزار تن از این محصول برداشت شود.

وی اضافه کرد: سطح زیر کشت و تولید محصول جو در گناباد طی امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافت.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: سطح زیر کشت زیره سبز هم در گناباد نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است و هزار و 200 هکتار از زمینهای گناباد به کشت این محصول اختصاص یافت و پیش بینی می شود که امسال حدود 400 تن زیره در این شهرستان برداشت شود.

حسین زاده افزود: برداشت جو و زیره سبز از 18 اردیبهشت ماه کنونی در گناباد آغاز شده و تا دو هفته آینده ادامه دارد.

وی ادامه داد: امسال 800 هکتار از زمینهای گناباد زیر کشت گندم رفته است و برداشت این محصول از 20 روز آینده آغاز می شود و پیش بینی می شود میزان برداشت گندم در این شهرستان با افزایش 10 درصدی نسبت به سال 1397 به سه هزار تن برسد.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: امسال سطح زیر کشت گل محمدی در گناباد 35 هکتار است از این میزان 25 هکتار در حال باردهی است.

حسین زاده افزود: برداشت گل محمدی از 10 روز گذشته در گناباد آغاز شده و بر آورد می شود 25 تن گل محمدی طی امسال در گناباد برداشت شود چرا که امسال سطح زیر کشت این محصول پنج هکتار افزایش یافته است و به برکت بارندگیهای اخیر پیش بینی می شود که 10 درصد تولید این محصول هم افزایش یابد.

وی ادامه داد: امسال تولید سایر محصولات کشاورزی در گناباد نیز با افزایش حدود 20 درصدی مواجه است.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد دیگر دستاورد مهم بارندگیهای مطلوب امسال را تقویت و افزایش آبدهی منابع آب زیرزمینی در این شهرستان دانست و گفت: رشد آبدهی برخی قنوات و چاهها تا حدود صد در صد بوده است.

34 هزار بهره بردار بخش کشاورزی گناباد با 20 هزار هکتار کشتزار آبی، هزار و 700 هکتار دیمزار و 500 هزار راس دام سالانه 87 هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی تولید و روانه بازار مصرف می کنند.

شهرستان 89 هزار نفری گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

( 471 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.