بخوانید

 

آمار بازدید سایت

6591230
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
388
4114
12243
26424
82451
188686
6591230


IP شما:3.81.28.94
22 اسفند 1397

پرونده های قاچاق مختومه در تعزیرات گناباد 103 درصد افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

معاون فرماندار گناباد گفت: میزان پرونده های قاچاق رسیدگی و مختومه شده در تعزیرات حکومتی این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال قبل 103 درصد افزایش یافت.

 

محمد علی جعفری روز سه شنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای گناباد افزود: 109 پرونده قاچاق کالا در این مدت در تعزیرات حکومتی شهرستان مطرح شد که با احتساب پرونده های سال قبل ، 113 پرونده مختومه شد.

وی با اشاره به افزایش 17 درصدی پرونده های قاچاق سوخت در تعزیرات حکومتی گناباد نسبت به سال 1396، ارزش سوخت مکشوفه طی سال کنونی را افزون بر چهار میلیارد و 300 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: این میزان در مقایسه با سال قبل 800 میلیون ریال افزایش نشان می دهد.

معاون فرماندار گناباد با اشاره به عفو متخلفان 11 پرونده قاچاق رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی گناباد از ابتدای امسال تاکنون گفت: این پرونده ها مربوط به تخلفات عرضه کالای قاچاق در واحدهای صنفی بود و هیچ کدام از پرونده های قاچاق سوخت مشمول بخشش قرار نگرفت.

جعفری افزود: با توجه به تفاوت قیمت آرد گناباد با شهرستانهای همجوار در استان خراسان جنوبی و از طرفی بالا بودن مصرف آرد در این شهرستان عرضه خارج از شبکه آرد از این مناطق به گناباد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این آرد بیشتر مربوط به نانوایی هایی است که به صورت خانگی در شهرستانهای همجوار اقدام به پخت نان می کنند و آرد یارانه ای را در بازار آزاد به فروش می رسانند.

رئیس ناحیه پخش فرآورده های نفتی گناباد و بجستان نیز در این جلسه گفت: میزان عرضه روزانه سوخت در این دو شهرستان از ابتدای امسال تاکنون 130 هزار لیتر بود که نسبت به سال گذشته 12 درصد افزایش یافت.

علی رضایی با اشاره به عرضه روزانه 200 هزار لیتر نفت گاز در این دو شهرستانها طی مدت یاد شده افزود: با توجه به ذخائر موجود نفت گاز در تامین این سوخت با کمبود شدید و مشکل مواجه هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به خدمات دولت تدبیر و امید در گازرسانی به مناطق شهری و روستایی، عرضه روزانه نفت سفید در گناباد و بجستان طی سال 1397 نسبت به سال قبل 23 درصد کاهش یافت و هم اکنون روزانه 15 هزار لیتر نفت سفید در این مناطق مصرف می شود.

رئیس ناحیه پخش فرآورده های نفتی گناباد و بجستان گفت: مصرف روزانه سوخت در مرغداریهای گناباد و بجستان طی امسال 19 درصد افزایش و مصرف نفت کوره 18 درصد کاهش یافته است.

رضایی افزود: در این دو شهرستان مصرف روزانه گاز مایع طی این مدت 3.5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و هم اکنون 3.5 تن گاز مایع در این شهرستانها مصرف می شود که بیشتر خارج از مصرف اصلی و برای تامین سوخت خودروهای دو گانه سوز مورد استفاده قرار می گیرد.

حمید رضا کبدانی رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی گناباد هم گفت: 168 تن آرد آزاد و 530 تن آرد یارانه ای ماهانه در نقاط شهری و روستایی این شهرستان عرضه می شود و این شهرستان مشکلی برای تامین آرد به خصوص در تعطیلات نوزوزی ندارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد نیز گفت: پنج هزار مورد بازدید از واحدهای صنفی این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون انجام شد که منتهی به تنظیم 237 فرم تخلف به مبلغ یک میلیارد و 937 میلیون ریال و ارسال آنها به مراجع قضایی شد.

هادی ایزدی گفت: از این بازدیدها 575 مورد مربوط به عرضه قاچاق کالا بود که در نتیجه 28 فرم تخلف به مبلغ 135 میلیون ریال تنظیم و به تعزیرات ارسال شد و بیشترین کالاهای قاچاق کشف شده را سیگار، لوزام آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی تشکیل می دهد.

شهرستان گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

( 153 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.