بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5871871
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
4183
2571
6300
26953
104748
122864
5871871

پیش بینی امروز
5664


IP شما:34.228.55.57
22 آذر 1397

الگوی پیشرفت اولویت آموزش و پرورش خراسان رضوی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در اولویت برنامه های این اداره کل در سالجاری قرار دارد.

علیرضا مالک اشرفی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات فرهنگی و هنری و قرآن و نماز دانش آموزی گناباد افزود: با برگزاری برنامه های مختلف سعی می شود ظرفیتهای بالقوه مدارس و دانش آموزان برای بسترسازی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شناسایی و زمینه به فعلیت رساندن آنها فراهم شود.

وی ادامه داد: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت هم جهت با نامگذاری امسال به عنوان 'سال حمایت از کالای ایرانی' است لذا الزام تهیه هدایای مسابقات از کالاهای ایرانی و تاکید بر توجه به رشته های سنتی مانند نمدمالی و معرق کاری در قالب این مسابقات فرهنگی و هنری مهمترین رویکرد آموزش و پرورش خراسان رضوی و این مهم نیازمند همراهی سایر دستگاههای اجرایی و فرهنگی است.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی کمبود همچنین اعتبار را مشکل مهم پرورش استعدادهای دانش آموزان و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و تجلیل از برگزیدگان آنها ذکر و بیان کرد: آموزش و پرورش با همراهی مدارس نسبت به شناسایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان اقدام می کند ولی رشد و بالندگی و پرورش آنها توجه و همکاریهای بین بخشی سایر دستگاههای اجرایی را می طلبد.

وی گفت: با وجود اهمیت برگزاری اینگونه مسابقات آموزش و پرورش در برگزاری آنها تنها و با کمبودهای اعتباری زیاد مواجه است و مدارس با کمبودهای بسیاری در این زمینه روبور هستند. باید برای برگزاری مسابقات در مدرسه ها اعتباری در نظر گرفته شود.

او افزود: 'مدرسه زندگی، نشاط، پویایی و عدالت آموزشی' شعار و دیگر رویکرد آموزش و پرورش خراسان رضوی در سالجاری قرار دارد لذا مسابقات فرهنگی هنری و قرآن و نماز با محوریت شعار امسال یعنی حمایت از کالای ایرانی برگزار می شوند.

وی ادامه داد: این مسابقات در 109 رشته در بخشهای قرآن و عترت و آوایی، نمایشی و هنرهای دستی و تجسمی و ادبی در سطح مدارس خراسان رضوی در حال برگزاری است و برگزیدگان آنها به مسابقات استانی و کشوری راه می یابند.

مالک اشرفی گفت: پارسال یک میلیون نفر از دانش آموزان خراسانی در مسابقات قرآن و عترت و فرهنگی هنری شرکت داشتند و در بیشتر رشته ها عناوین نخست کشوری را کسب کردند.

امروز با حضور معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی 350 نفر دانش آموز برتر گنابادی که پارسال در مسابقات فرهنگی هنری و قرآن و عترت عناوین برتر را در سطح شهرستان و استان کسب کرده بودند تجلیل شدند.

هزار و 852 فرهنگی در هزار و 31 کلاس درس و 274 مدرسه تعلیم و تربیت 17 هزار دانش آموز را در مناطق شهری و روستایی گناباد برعهده دارند.

 

( 143 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.