بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5719091
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
234
5606
31844
31844
74832
129969
5719091


IP شما:34.203.28.212
15 ارديبهشت 1397

بار دیگر همایشی مردمی از انسانهای خونگرم روستای سنو و روستاهای مجاور در محل چشمه سنو برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

بار دیگر همایشی مردمی از انسانهای خونگرم روستای سنو و روستاهای مجاور در محل چشمه سنو برگزار شدتابه شکرانه آب پر برکت آن که به لطف خداوندوتوجه علی ابن موسی الرضا همه مردم از آن بهره مندند سفره ای نذری پهن کنند وبلغوری بپزند. 

 

 

صبح جمعه مردم روستا آرام قرار نداشتند پیر وجوان وحتی کودکان با پای پیاده وتعدادی هم باوسایل نقلیه خود را به محل چشمه رساندندتا در این مراسم شرکت کنندبرخی از مردم از عصر پنچ شنبه برای پختن بلغور در محل چشمه حضور داشتند. 

 

مراسم امسال نیز با شکوه خاصی در محل چشمه سنو برگزار گردید همچون سالهای گذشته سنوئیهای مقیم دیگر شهرها در این روز خود را به زادگاهشان رسانده بودند تا در این مراسم شرکت نمایند که این بیانگر عشق وعلاقه آنها به زادگاهشان است.

همه ساله در اوایل اودیبهشت ماه جنب جوش خواصی درروستا ی سنو ایجادمی شودو.مردم کم کم خود رابرای برگزاری جشنی بزرگ که همه ساله در محل چشمه سنو به پاس شکرانه چشمه ای کم نظیر در حاشیه کویرکه مقاومت خود را در ۲۰ سال خشکسالی پیاپی اخیر نیز به اثبات رساند. آماده می کنند.

 

این جشن که یادگار چند صد ساله و آیین سنتی مذهبی اهالی روستای سنو می باشد رامی توان تنها همایش خود جوش ومردمی شهرستان گناباد نامید که ضمن داشتن بارسنتی مذهبی یک پیاده روی دسته جمعی است که در ایجاد روحیه نشاط وهمبستگی نقش مهمی را داردکه دریک روز صبح بهاری از اول صبح با پیاده روی دسته جمعی اهالی این روستا به محل مظهر چشمه سنو که عجیب ترین چشمه شهرستان گنابادمی باشد شروع می شود. وبا قربانی کردن چند گوسفند در محل مظهر چشمه به بخت بلغور که یکی از غذاهای سنتی روستای سنو می باشد می پردازند ونماز ظهر را به شکرانه این نعمت خدادای سالی یک بار در کنار چشمه روستای سنو برگزارمی کنند.امسال نیز مردم روستای سنوجمعه این هفته مورخه۹۷/۲/۱۴ جشن را باشکوه تر از هرسال برگزار کردند

( 487 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (1)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.