بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5859018
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
2165
3132
20400
31751
91895
122864
5859018

پیش بینی امروز
3720


IP شما:18.206.168.65
29 فروردين 1397

فرماندار: وضعیت گناباد برای مقابله با سیل بحرانی است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 فرماندار گناباد به نگرانی از وضعیت بحرانی برخی نقاط این شهرستان از جمله نوقاب، زیباشهر، قصبه شهر، شهرک توحید و زیرگذر ورودی در زمان وقوع سیل احتمالی اشاره و بیان کرد: باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به اصلاح این وضعیت اقدام کرد.

محمدعلی نبی پور روز سه شنبه در نشست هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گناباد افزود: در زمان وقوع بحران هیچکدام از دستگاههای اجرایی ذیربط محدوده استحفاظی معین ندارند لذا باید با هم افزایی همه بخشها و متولیان مربوطه از تمام ظرفیتها و امکانات برای کاهش تبعات بهره گرفت.

وی همچنین از گزارش نادرست برخی دستگاههای اجرایی نسبت به وضعیت موجود و مشکلات عمومی در زمان حوادث غیرمترقبه انتقاد و بیان کرد: باید مسائل و گزارشها به درستی احصاء و با مسوولیت پذیری بیشتر ارائه شوند.

محمدرضا حجازی بخشدار کاخک گناباد نیز در این نشست گفت: بارش شدید باران، سیل و تگرگ ظرف دو روز اخیر موجب خسارت 20 تا 90 درصدی به 85 کیلومتر از جاده ها، راههای دسترسی بین مزارع و انسداد تعدادی از محورها از جمله در مناطق درب صوفه، تک میدان، صالح آباد و زیرجان شد که هم اینک بازگشایی شده اند و تردد در آنها جریان دارد.

نایب رئیس شورای اسلامی گناباد هم گفت: طی بارندگیهای شدید اخیر بخشهایی از سیل بند گناباد آسیب دیده و این مساله بخشهایی از شهر و به خصوص منطقه قصبه و بافت قدیم را با تهدید جدی سیل مواجه کرده است.

علیرضا موحد افزود: باید با بازگشایی معبر و انتقال بخشی از آبهای انباشتی این تهدید را کاهش داد و در نخستین فرصت نسبت به اصلاح آسیب دیدگیها اقدام کرد.

شهردار گناباد نیز گفت: امکانات و زیرساختهای بسیار ضعیف و نداشتن امکاناتی مانند بیل مکانیکی، جرثغیل و بالابر از مشکلات مهم شهرداری این شهر برای مقابله حوادث غیرمترقبه است.

عباس علائی افزود: بارش شدید باران طی دو روز گذشته موجب آبگرفتگی و مسدود شدن و ریزش بسیاری از معابر و کانالهای شهر گناباد شده و همه این کانالها بدون استحکام نیازمند اصلاح و بازسازی جدی هستند. برخی ساخت و سازهای غیرمجاز و در مسیر مسیلها از جمله در شهرک توحید نیز بر دامنه مشکلات افزوده است.

وی ادامه داد: با تلاش کارکنان شهرداری گناباد 150 مورد آب گرفتگی در معابر عمومی برطرف و این معابر بازگشایی شدند.

رئیس اداره هواشناسی گناباد هم گفت: 44 میلیمتر باران ظرف سه روز اخیر در این شهرستان بارید که 21 میلیمتر آن مربوط به 24 ساعت گذشته بود. 

داریوش شیبانی افزود: بر این اساس از ابتدای امسال تاکنون 86 میلیمتر باران در گناباد باریده که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال 24 درصد کاهش نشان می دهد.

تگرگ و سیل دو روز گذشته هفت میلیارد و 861 میلیون ریال خسارت به 455 هکتار زمینهای زراعی و باغی شهرستان گناباد وارد کرد.

( 336 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.