بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5871840
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
4152
2571
6269
26953
104717
122864
5871840

پیش بینی امروز
5640


IP شما:34.228.55.57
27 اسفند 1396

نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با خبرنگاران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد طی نشستی با خبرنگاران در روزهای پایانی سال به سولات آنها در مورد وضعیت سلامت شهرستان پاسخ داد. 

 

به گزارش خبرنگار گناپا دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این جلسه اظهار داشت : ارتباط شفاف و روشن با مردم از طریق رسانه ها به عنوان انتقال دهنده گان پیام ها و نیازهای مردم و مسئولین اهمیت زیادی در ایجاد دیدگاه مناسب بین مردم دارد .

وی افزود،  کمتر از ۵ ماه قبل ریاست دانشگاه به من محول شد و با توجه به وسعت دانشگاه و وسعت خدماتی که ارائه میشود در ابتدای کار با مشکلات زیادی روبرو بودیم ضمن اینکه عقب بودن کارانه پزشکان متخصص و در کل مشکلات ۶ ماهه دوم سال به عنوان پرکارترین بخش سال پیش رو بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ادامه تصریح کرد، در حال حاضر برخی خدمات در بیمارستان بهلول گناباد تبدیل به برندی برای شهرستان شده است بطوریکه برای مثال بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان به کل منطقه خدمات ارائه میکند و ما از اطراف نیز مراجعه کننده داریم که این موضوع لزوم گسترش خدمات قابل ارائه در این بخش را می طلبد هرچند کلیه امکانات بخش اتاق عمل جراحی مغز و اعصاب بیمارستان کامل است و ما به دنبال تربیت نیروی متخصص در این بخش هستیم تا خدمات ارائه شده تداوم داشته باشد. 

دکتر باذلی با اشاره به راه اندازی امداد هوایی در آینده نزدیک گفت، با توجه به تغییر نوع زندگی مردم و افزایش سکته های قلبی و مغزی انتقال سریع بیمار اهمیت زیادی دارد که راه اندازی اورژانس هوایی در گناباد در این راستا کارهای مقدماتی اش انجام شده و بزودی افتتاح خاهد شد.

وی در ادامه افزود، یکی از بخش هایی که مراجعان زیادی در خارج از شهرستان دارد بخش آنژیوگرافی قلب است که ند نظر دانشگاه است و امیدوارم با توجه به اقداماتی که در حال انجام داریم تا پایان ۳سال آینده امکان ارائه خدمت در این مورد به بیماران در گناباد فراهم شود.

دکتر باذلی تصریح کرد، ‌دانشگاه به لحاظ توسعه فیزیکی در سالهای اخیر پیشرفت چشم گیری داشته و من ضمن توجه به این بحث قصد دارم بیشتر در بحث افزایش کیفیت خدمات ارائه شده و افزایش رشته های دانشگاه حرکت کنم چراکه معتقدم‌ مردم گناباد استحقاق بهترین ها را دارند و باید در راستای تنوع و کیفیت هرچه بیشتر خدمات درمانی تلاش شود.

وی از اخذ مجوز برای تاسیس رشته پرستاری سالمندی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد خبر داد و افزود، در حوزه پردیس دانشگاه قابلیت رشد زیادی دارد و اقداماتی برای اخذ مجوز برای ۴یا ۵ رشته جدید انجام شده که بزودی محقق میشود ضمن اینکه مجوز جذب ۲۵عضو هیئت علمی جدید نیز گرفته شده و فراخوان آن تا ۲۸ اسفندماه جاری ادامه دارد.

وی در جواب خبرنگاران در مورد سیستم نوبت دهی بیمارستان و مشکلات آن گفت، حجم بالای مراجعه به پزشک متخصص عامل این مشکل است و تا زمانی که مردم بخواهند برای یک سرماخوردگی ساده بطور مثال به متخصص مراجعه کنند عملن کاری برای تغییر وضعیت سیستم نوبت دهی نمیشود انجام داد چراکه این مشکل یک بحث فرهنگی است و تنها با اصلاح سیستم ارجاع از طریق پزشک عمومی قابل حل خاهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مورد وضعیت پزشک قانونی یادآور شد متاسفانه با وجود پیگیریهای زیادی که از طرف دانشگاه و همین طور دادستانی انجام شده این مسئله همچنان به دلیل عدم استقبال پزشکان وجود دارد چراکه با توجه به شرایط شهرستان هایی مقل گناباد پزشکان بومی رقبتی برای پذیرش این مسئولیت ندارند و ما ناچاریم برای پزشک قانونی به دنبال جذب پزشک غیر بومی باشیم.

وی تصریح کرد،  در هر بخشی وجود مشکلات غیر قابل انکار است اما پزشکان ما تمام سعی شان را برای جلب رضایت مردم انجام میدهند و این در حالیست که با توجه به مشکلات بودجه و بیمه ها کارانه پزشکان متخصص بیش از ۱۰ ماه تاخیر دارد و پرداخت نشده بطوریکه در روزهای اخیر با پیگیریهای زیادی که انجام شد کارانه پزشکان تا پایان سال ۹۵ تسویه شده و امیدوارم دانشگاه بتواند در چند روز پیش رو کارانه دو ماه اول ۹۶ را نیزپرداخت کند.

رئیس دانشگاه از راه اندازی دی کلینیک بخش خصوصی در مکان بیمارستان بیدخت خبر داد و گفت ، کارهای اولیه برای تاسیس دی کلینیک در بیدخت انجام شده ضمن آنکه بزودی کلینیک ویژه دانشگاه که در حال حاضر در ساختمان جهاد دانشگاهی و کلینیک میدان غدیر مستقر است به بیمارستان ۲۲بهمن منتقل خاهد شد تا ضمن ارائه خدمت بهتر به مردم رونق آن منطقه از شهر نیز حفظ شود.

دکتر باذلی با اشاره به دو دیدار با وزیر در زمان ریاستش در دانشگاه یادآور شد،  این دیدارها که در فاصله زمانی حدود دو هفته انجام شد بسیار پربار بود و آورده های خوبی برای دانشگاه داشت ضمن آنکه در این ۵ ماه تقریبن با تمام معاونین وزارت بهداشت نیز ملاقاتهایی داشتم که مخصوصن در بحث بودجه ها گشایش هایی خوبی برای دانشگاه به همراه داشته است.

( 360 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.