بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5458971
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
4080
4758
49197
49197
86515
144661
5458971

پیش بینی امروز
4920


IP شما:54.159.51.118
23 دی 1396

تمرکزگرایی مانع توسعه اقتصادی گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

دبیر خانه صنعت و معدن گناباد مهمترین موانع توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذار در این شهرستان را تمرکزگرایی و نبود نگاه منطقه ای در تصمیم گیریها از جمله در وضع قوانین و مالیات ذکر کرد.

حسن باصری افزود: دوری از بازارهای مصرف و مواد اولیه هزینه های تولید در گناباد را افزایش داده و در این شرایط نگاه یکسان در وضع قوانین و ابلاغ دستورالعملها در همه نقاط کشور و نبود معافیت و مشوقهای لازم، سرمایه گذاران در این شهرستان را با تنگناهایی مواجه کرده است. 

وی تصریح کرد: قوانین و دستور العملها در مناطق برخوردار مانند مشهد و تهران با مناطقی کم برخوردار مانند گناباد به یک صورت تدوین شده است در حالی که سرمایه گذار در شهری مانند گناباد باید از طرفی هزینه های دوری از بازارهای هدف و تامین مواد اولیه را بپردازد و از دیگر سو به واسطه نگاه یکسان در وضع قوانین با مشکلات متعدد مواجه باشد.

وی افزود: بروکراسی های پیچیده اداری به مانع مهمی فراروی توسعه سرمایه گذاری در گناباد تبدیل شده و ادارات ذیربط برخی اقدامات را که از عهده خودشان بر می آید به مسئولان و کارشناسان ادارات کل و یا مرکز محول می کنند که این مساله بر دامنه مشکلات سرمایه گذاران می افزاید. 

دبیر خانه صنعت و معدن گناباد گفت: شماری از دستگاههای اجرایی و به خصوص امور مالیاتی در وضع و دریافت مالیات توجهی به شرایط حاکم بر بازار ندارند و تنها در موعد مقرر مالیات را مطالبه می کنند، پرداخت مالیات وظیفه ملی همه بخشها است ولی باید متناسب با شرایط و مشکلات منطقه ای وضع شود. 

وی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، باید این موانع سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور و از جمله مناطق کم برخوردار مانند گناباد را به صورت هدفمند رفع کرد.

باصری گفت: خانه صنعت و معدن گناباد با انتقال مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری به مسئولان مربوطه برای کاهش آنها تلاش می کند.

هم اکنون 172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیر فلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی، در شهرستان گناباد فعال است که برای راه اندازی آنها یک هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و 284 نفر بطور مستقیم و 2 برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است. 

سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با 447 هکتار زمین، 54 واحد فعال، 11 سردخانه، انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است/ایرنا

( 272 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.