بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5194470
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
5648
8868
13925
25486
138728
140599
5194470

پیش بینی امروز
6408


IP شما:54.224.247.42
03 دی 1396

اظهار نظر بدون سند که یک شهر را بهم ریخت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

چند روز پیش در صفحه اول یکی از روزنامه‌ها، خبری در خصوص شهرستان گناباد و چند شهر کشور منتشر شد که تعجب و واکنش همه مردم و مسئولین این شهر را برانگیخت.

 در این خبر که با عنوان «ناگفته‌های تکان دهنده رحیم‌پورازغدی از پشت پرده سند 2030» منتشر شد، وی مدعی شده که بیش از 30 کارگاه با عنوان تقویت جنسی کودکان در تعدادی از شهرهای کشور از جمله گناباد برگزار شده است.

انعکاس این خبر تا جایی در سطح شهر گناباد پیچید که موجب استرس و نگرانی خانواده‌های گنابادی شده و همچنین امام جمعه و فرماندار این شهر نیز به آن واکنش نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن صادقی نسب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گناباد با اشاره به اظهارات رحیم ازغدی اظهار کرد: این خبر شهرستان را بدنام کرده و باید صحت و سقم این مطلب را بررسی و نتیجه آن به اطلاع مردم برسد.
وی ادامه داد: مسئولین شهرستان گناباد، معلمین و مردم متدینی هستند و این خبر به شدت در بین آنها حساسیت ایجاد کرده است که باید روشنگری لازم صورت بگیرد.

مردم به این شایعات دامن نزنند

همچنین محمدعلی نبی‌پور، فرماندار گناباد در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان ضمن تکذیب این شایعه گفت: نباید با چنین اقداماتی موجب تشویش خاطر اذهان عمومی مردم را فراهم کرد، همچنین روحیه مجموعه خدوم، مؤمن و انقلابی آموزش و پرورش این شهرستان را خدشه دار کرد.

وی تصریح کرد: بعد از تاکیدات رهبر معظم انقلاب، دولت اجرای این سند را در آموزش و پرورش متوقف کرده و به طبع در آموزش و پرورش گناباد هم سند فوق اجرا نشده و نخواهد شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش گناباد همچنین گفت: چنین تهمت‌هایی به نیروهای خدوم آموزش و پرورش با هدف سیاسی و ایجاد حاشیه‌سازی برای دولت دوازدهم انجام می‌شود، لذا این اتهام‌های ناروا به حیثیت آموزش و پرورش گناباد در فضای مجازی، برای افزایش تعداد مخاطبان اقدامی بسیار ناشایست است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نگرانی هایی که این شایعه در فضای مجازی و در بین خانواده های گنابادی ایجاد کرده ، با قاطعیت آن را تکذیب و به آنها پاسخ داده می شود و از مردم گناباد نیز می خواهیم که با تکرار این صحبت ها، به این شایعات بی اساس که جایگاه و واقعیتی در این شهرستان ندارد، دامن نزنند.

بدون تحقیق نباید آبروی یک شهر را برد

هادی محمدپور مدیر آموزش و پرورش گناباد ، نیز در خصوص این مطلب اظهار کرد: آقای رحیم پور ازغدی در جلسه‌ای در دانشگاه تهران اعلام کرده که در بعضی از شهرها یک سری کارگاه‌هایی با موضوع تقویت جنسی کودکان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در این مورد اسمی از آموزش و پرورش در هیچ جایی برده نشده، افزود: اگر ایشان بر مبنای این ادعا، سند یا مدرکی دارند تحویل دهند که ما بررسی کنیم.

محمدپور ادامه داد: بنده تلفنی با آقای رحیم پور ازغدی صحبت کرده‌ام و وی به من گفته که «هیچ سندی نداشته، تحقیق نیز نکرده‌ام و فقط به ما گزارش رسیده است»، ضمن اینکه او در همان سخنرانی اش نیز گفته است «تنها تعدادی از خانم های معلم به بنده تماس گرفته و اظهار کرده‌اند که در 30 شهر این کارگاه ها برگزار شده است».
مدیر آموزش و پرورش گناباد تأکید کرد: اگر در مراکز مشاوره ای این کارگاه برگزار شده نهادهای امنیتی بررسی کنند و اگر معلمی این کارگاه را برگزار کرده به حراست آموزش و پرورش گناباد اعلام کنید.

برگزاری این کارگاه در گناباد کذب محض است

محمدپور اضافه کرد: مجموعه مدیریت و حراست آموزش و پرورش گناباد یک هفته بوده در حال بررسی موضوع است و حتی شورای تأمین نیز در جریان بوده و در حال رصد هستند؛ ولی در واقع برگزاری کارگاهی برای تقویت جنسی کودکان در این شهر کذب محض است.

وی با اشاره به سخنان فصل الخطاب مقام معظم رهبری در خصوص 2030 و ملغی نمودن این سند توسط دولت ، گفت: آقای رحیم پور ازغدی اسنادی که در مورد گناباد دارد را در اختیار ما قرار دهد و یا افرادی که به وی تماس گرفته را به ما اعلام کند تا ما به سراغ آنها رفته و ببینیم که این کارگاه ها کی و کجا برگزار شده است.

وی عنوان کرد: اگر هم ایشان هیچ سندی را نداشته و تحقیقی نیز ننموده است نباید بدون تحقیق و مطالعه در رسانه ملی، آبروی یک شهر مذهبی و جامعه فرهنگی آن شهر را ببرد.

مدیر آموزش و پرورش گناباد با بیان اینکه این موضوع با جدیت در حال پیگیری است ، خاطرنشان کرد: آن کسی که تخلف کرده اگر از جامعه فرهنگیان باشد تحویل حراست آموزش و پرورش خواهد شد و اگر هم از فرهنگیان نباشد تحویل اداره اطلاعات و سایر نهاد امنیتی و اطلاعاتی خواهد گردید.ایسنا

( 660 بازدید)

نظرات منتشر شده (1) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (2)

  • شهروند

    مدیر محترم سایت : این اظهار نظر بی دلیل نیست. اگر بررسی بفرمایید این کارگاهها به همت حوزه علمیه خواهران و با تدریس یک آقای به اصطلاح روانشناس برگزار شده حالا چرا انکار میکنند الله و اعلم ......

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.