بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5199178
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
3663
6693
18633
25486
143436
140599
5199178

پیش بینی امروز
5760


IP شما:54.145.83.79
29 آذر 1396

فرماندار گناباد: دستگاه های اجرایی به پژوهش بی توجهی کرده اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

 فرماندار گناباد گفت: متاسفانه در سال های گذشته دستگاه های اجرایی به پژوهش بی توجه بوده و یا عملکرد دستگاه را به عنوان پژوهش ارائه کرده اند.

 محمدعلی نبی پور سه شنبه شب در مراسم تجلیل از پژوهشگران گناباد که در سالن ارشاد این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: برنامه کشور در چند سال اخیر حرکت به سمت پژوهش های کاربردی بوده است و البته این وظیفه ما نیز هست که پژوهش ها را کاربردی و به سمت برداشتن باری از دوش جامعه تعریف کنیم.

وی افزود: در سال های گذشته و علی الخصوص در یک مقطع زمانی به پژوهش به صورت کمی نگاه شد در صورتی که اگر به پژوهش نگاه کاربردی نشود بی ارزش است .

فرماندار گناباد با اشاره به محوریت پژوهش در دانشگاه ها ابراز کرد: نگاه ما به پژوهش باید کاربردی باشد و مشکلی را از مردم حل کنیم در غیر این صورت پژوهش ها به کتاب تبدیل و به قفسه ها خواهد رفت.

نبی پور افزود: از آسیب های جدی حوزه پژوهش که آن را تحت شعاع قرار داده این است که مدیران اجرایی می خواهند کار پژوهشی انجام دهند، مدیر اجرایی باید به دستگاه های پژوهش محور معضلات را نشان دهد و این دستگاه پژوهش محوراست که  باید در آن خصوص پژوهش کند.

وی عنوان کرد: بسیاری از دستگاه های ما بودجه یک درصدی پژوهش خود را داخل سیستم هزینه می کند و کارهای خود را به عنوان پژوهش ارائه می کنند.

فرماندار گناباد گفت: اگردانشگاه کار محکمی انجام دهد می تواند تاثیرگذار باشد مانند اقدامات دانشگاه های گناباد که در برنامه ششم توسعه وجود دارد.

وی تصریح کرد: ما پژوهشگر جسور می خواهیم که نظریه محکم و مستدل ارائه کند درست است که برخی سازمان ها آن جسارت  را از پژوهشگرمی گیرد ولی دانشگاه هم باید از پژوهشگر خود دفاع کند.

فرماندار گناباد اذعان کرد: در دستگاه های اجرایی به پژوهشگران بی توجهی شده است، اگر دانشگاه ما ورود پیدا کند به حوزه هایی که ما مشکل داریم شک نکنید نتایج خوبی بدست خواهد آمد و باید به سمتی برویم که دانشگاه ها برای تصمیم گیران راه را ترسیم کنند در حال حاضر در خارج از کشور دانشگاه ها هستند که برای کشور خود استراتژی می نویسند.

نبی پور خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود اعتبارات پروژه های پژوهشی زیادی در گناباد زمین گیر شدهاست که از ظرفیت های دیگر باید استفاده کنیم تا این پروژه های پژوهشی به سرانجام برسد.

فرماندار گناباد گفت: الویت پروژه های تحقیقاتی در گناباد خشکسالی، استفاده بهینه از آب، حوزه معادن و آسیب های اجتماعی است.مهر

( 295 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.