بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5199144
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
3629
6693
18599
25486
143402
140599
5199144

پیش بینی امروز
6240


IP شما:54.145.83.79
22 آذر 1396

نگاه امنیتی به سمن ها عامل روند طولانی صدور مجوز است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

جلسه هم اندیشی اعضای هیئت مدیره سمن های شهرستان با حضور دکتر نبی پور فرماندار گناباد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گناپا دکتر نبی پور فرماندار گناباد اظهار داشت،  این نشست به منظور طرح مشکلات و مسائل سمن ها انجام شده و من فکر میکنم این نشست ها میتواند در حل مشکلات موسسات مردم نهاد تاثیر گذار باشد.
وی ادامه داد ، در ابتدا سمن ها بیشتر برای خیریه و پس از آن در سطح دنیا به منظور کمک رسانی به نقاط خاصی از جهان تشکیل شدند اما امروز نگاه سمن ها بیشتر توسعه محور است و این نگاه در شهرستان هم باید به وجود آید .
 نبی پور گفت ،  اگر سازمانهای مردم نهاد امروز نگاه توسعه ای دارند به خاطر گذر از بحث کمک‌ مستقیم توسط آنهاست بطوری که بیشتر بحث توانمند سازی جامعه با هدف توسعه مد نظر آنهاست.
فرماندار تصریح کرد، وقتی میگوییم یک سازمان مردم نهاد پس نباید از دولت انتظاری داشته باشیم چون این مغایر با تعریف سازمان مردم نهاد است و اگر بخواهیم به دنبال کمک های دولتی باشیم استقلال این سازمانها از بین خاهد رفت.
نبی پور ادامه داد، ما به دنبال افزایش تعداد Ngo ها نیستیم بلکه به دنبال هدف گزاری این سازمانها باید باشیم تا بتوانیم در راه توسعه شهرستان به توانمند سازی برسیم .
وی تاکید کرد ،فرهنگ سازی یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام شود ضمن اینکه این سازمانها باید ارتباط بیشتری با دولت داشته باشند و از رانت اطلاعاتی مدیران دولتی در کارهایشان استفاده کنند .
فرماندار در مورد روند طولانی اخذ مجوز سازمانهای مردم نهاد افزود، متاسفانه نگاه امنیتی به ngo ها باعث طولانی شدن روند ثبت این سازمانها شده بطوریکه در خیلی مواقع این روند طولانی باعث ناامیدی افراد و انصراف آنها از ادامه کار میشود که ما امیدواریم در راستای تسهیل این مسئله بتوانیم از مسئولین کشوری پیگیری کنیم تا روند صدور مجوز تسهیل شود.
شایان ذکر است در این نشست اعضای هیئت مدیره سمن های شهرستان ضمن معرفی سازمان خود به بیان اهداف و فعالیت های خود پرداختند و مشکلات خود را مطرح کردند.

( 295 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.