بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5021002
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
533
6405
11624
28653
105859
174134
5021002


IP شما:54.198.205.153
12 مهر 1396

لزوم اعطای امتیازات ویژه توسط شهرداری و دولت برای احیای بافت‌های فرسوده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

عضو کمیسیون عمران مجلس، با طرح سوالی مبنی بر اینکه زوجین خانه اولی چگونه با ٢٠٠ میلیون تومان می‌خواهند صاحب مسکن شوند، گفت:طرح جامع مسکن باید توسط دولت به مجلس ارائه شود.

به گزارش گناپا؛ حمید بنایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گذشت یکسال از راه اندازی طرح صندوق پس انداز یکم، گفت: کمیسیون عمران مجلس تاکنون گزارش کاملی درباره اجرای این طرح از دولت و مرکز پژوهشها اخذ نکرده که ظرف یک سال گذشته چه اتفاقی در این طرح رخ داده البته این طرح فی نفسه طرح خوبی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با طرح سوالی مبنی بر اینکه با ۱۲۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان کجای تهران می توان مسکن تهیه کرد، افزود: زوجین خانه اولی چگونه با ٢٠٠ میلیون تومان می‌خواهند صاحب مسکن شوند، آیا می توان در تهران جایی را پیدا کرد، که به این مبالغ مسکن تهیه کرد، بعید به نظر می رسد، البته شاید بتوان در حاشیه شهر این شهر و متراژهای پایین مسکن پیدا کرد، اما این مسکن، مسکن مطلوب به مردم نیست .

مسکن مطلوب مردم در جمهوری اسلامی چیز دیگری تعریف شده است

بنایی با اشاره به اینکه مسکن مطلوب مردم در جمهوری اسلامی آن هم با نگاه توسعه و عدالت چیز دیگری تعریف شده است، ادامه داد: شاید با طرح مسکن پس انداز یکم بازار مسکن تکان جزئی داشته باشد اما آنچه که مطلوب بوده رخ نمی دهد، بخش بزرگی از خروج از رکود با به رونق بخش ساختمان اتفاق می افتد، چراکه هر واحد ساختمانی بیش از ۱۰۰ شغل در حوزه های آهن، میلگرد،نقاش، بنا، سنگ و نما و غیره ایجاد می‌کند.

وی یادآور شود: علیرغم اینکه در دوره دولت یازدهم بازار مسکن رونق پیدا نکرد، اما رئیس‌جمهور در برنامه‌های خود برای معرفی کابینه دولت دوازدهم بر رونق بازار مسکن در دولت جدید تاکید کرد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی،با بیان این طرح جامعه مسکن باید توسط دولت به مجلس ارائه شود، افزود: درغیر این صورت نمایندگان مجلس و کمیسیون های تخصصی با دولت باید طرح جامع مسکن را تهیه کنند یا طرح مسکن اجتماعی یا طرح پخته تریاز مسکن مهر به مجلس ارائه، یا بافت‌های فرسوده به درستی احیا شود.

تسهیلات با سود کم باید تزریق شود تا مردم بتوانند با وام جزئی صاحب‌خانه شوند

وی با تاکید بر اینکه برای احیای بافت فرسوده شهرداری و دستگاه‌های اجرایی باید در بخش امتیازات واگذاری،حق انشعابات، صدور پروانه و تراکم ها کمک کنند، ادامه داد: تسهیلات با سود کم باید تزریق شود تا مردم بتوانند با وام جزئی صاحب‌خانه شوند، چراکه با طرخ پس انداز مسکن یکم بازار تکان خورد، اما دوباره متوقف شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:کمیسیون عمران در نشست با وزیر راه و شهرسازی گزارشی از روند اجرای طرح مسکن اولی ها اخذ می کند تا با حمایت بیشتر این طرح پیش رود.

( 301 بازدید)

نظرات منتشر شده (1) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • عباسعلی

    سلام-آقای بنایی زمانی که شهردار بودند برای زمین های شهرک جهاد توافق کردند که پروانه صادر شود عده ای این زمینها را با توافق خریدند ولی بعد شهرداری از صدورپروانه خودداری نمود ولی بعد سه سال مشکل عده ای برطرف شد اما مشکل جدیدی پیش آمد اینکه مسکن و شهرسازی اجازه صدور سند مسکونی نمی دهد در حالی که روی پروانه شهرداری نوشته پوانه مسکونی.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.