بخوانید

 

آمار بازدید سایت

4666935
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
4489
5855
9797
28732
72177
140262
4666935

پیش بینی امروز
5304


IP شما:54.198.3.15
09 شهریور 1396

بزرگداشت خواجه اختیار الدین منشی گنابادی فراتر از سطح شهرستان برگزار می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

حمیدرضا مهدوی مقدم رئیس اداره ارشاد گناباد در نشستی با خبرنگاران به تبیین مسائل فرهنگی و هنری شهرستان پرداخت.

به گزارش خبرنگار گناپا  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد در این جلسه اظهار داشت، مدیران در رده های پایین مدیریتی از یک‌سو به مردم و از یک سو به دولت اتصال دارند بطوریکه باید در مردم ایجاد دلگرمی کنند تا مردم بدانند مرجعی از طرف دولت برای رفع و رجوع کارهای آنها وجود دارد. مهدوی افزود، در حوزه فرهنگ و ارشاد غیر از ارباب رجوع های خاصی که در رابطه با مجوزهای مربوط به این اداره داریم به بخش فرهنگی جامعه اتصال داریم که مهمترین وظیفه نا در مورد آنها حمایت و از آنها و انگیزه دادن بع آنها است.

وی گفت، در این راستا من از زمان تصدی مدیریت اداره ارشاد همواره سعی داشتم با کاهش دغدغه های خاص قشر هنرمند کاری کنم که با روحیه بیشتر کارهایشان را ادامه دهند.

رئیس ارشاد اسلامی گناباد در ادامه خاطر نشان کرد، سال گذشته هفته فرهنگ و هنر داشتیم و امسال در همین راستا هفته فرهنگ و هنر در منطقه خواهیم داشت که با همکاری شهرستانهای اطراف از جمله تربت حیدریه،  رشتخوار، زاوه و فیض آباد برگزار خواهد شد .

وی از اجرای کاروان هنر همزمان با روز سینما در ۲۱ شهریور خبرداد و گفت، متاسفانه بودجه ای که از اداره کل در قبال برنامه های معینی که از طرف این اداره مشخص میشود نسبت به مناسبت ها و برنامه هایی که باید انجام شود بسیار ناچیز است و کمبود بودجه از اصلی ترین دغدغه های حوزه فرهنگ و ارشاد است.

مهدوی در مورد برنامه های پیش روی فرهنگ و ارشاد افزود، یک نمایش عاشورایی فاخر صحنه ای در دست کار داریم که امیدواریم تا اربعین آماده و به صورت صحنه ای اجرا شود.

وی همچنین در مورد برگزاری بزرگداشت خواجه اختیار الدین  منشی گنابادی تصریح کرد، من نمیخواهم در مورد این هنرمند برجسته که جز مفاخر شهرستان است به یک برنامه شهرستانی اکتفا کنیم و گرنه اجرای یک برنامه در سطح شهرستان کاری ندارد ولی ما پیگیر یک کار ملی یا حداقل استانی هستیم و زمانبر شدن این بزرگداشت به خاطر این مسئله است‌.

مهدوی با اشاره به اینکه آثار خواجه اختیار الدین در موزه های ایران و جهان نگهداری میشود و در حال حاضر نیز کتاب آثارش به چاپ رسیده ادامه داد،  برگزاری جشنواره ملی قواعد زیادی دارد و من امیدوارم بتوانیم با برگزاری یک بزرگداشت ملی او را به عنوان یکی از مفاخر استان مطرح کنیم.

رئیس ارشاد گناباد افزود، برنامه های امسال ارشاد بیشتر پژوهش محور خواهد بود و مجموعه آثار هنرهای تجسمی و داستانهای کوتاه نویسندگان گنابادی در حال تهیه برای چاپ است.

مهدوی از ثبت ۳ گروه نمایشی خبر داد و گفت، با پیگیری های انجام شده این ۳ گروه مجوز فعالیت دریافت کرده اند و سالانه حمایت مالی از آنها انجام خواهد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد، ‌امسال خبرهای خوبی در حوزه انجمن سینمای جوان و فیلم سازی داشتیم که ۳فیلم  موفقیت های بین المللی به دست آوردند.

مهدوی افزود،  ۴ فیلم خوب در حوزه فیلم کوتاه در دست کار است و برای اولین بار یک فیلم نیمه بلند نیز با موضوع آسیب های اجتماعی ساخته خواهد شد که مراحل اولیه آن به صورت کاملن حرفه ای انجام شده است‌‌.

رئیس ارشاد اسلامی گناباد در مورد مجتمع فرهنگی هنری ارشاد گفت، متاسفانه مسکن و شهرسازی تعهدات خود را انجام نداده و ساختمان مجتمع مشکلاتی دارد که هنوز برطرف نشده ولی با پیگیری هایی که شد رفع نواقص آغاز شده و امیدواریم این مجتمع بعد از ۸ سال به بهرهبرداری برسد.

( 299 بازدید)

نظرات منتشر شده (1) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • مندلی

    خا عباس. راس ورمگی!!

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.